• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Erkekler Sevgililer Gününden Neden Nefret Eder?

  • 1

Sevgililer gününe günler kala tatlı bir telaş aldı sardı. Erkekler bu tarz günlerden pek hoşlanmıyor. Biz ise bu özel günü ufak sürprizlerle bile olsa kutlamak isteriz. Peki, erkekler sevgililer gününü neden sevmez? Sevgililer gününden nefret etmelerinin sebebi ne?

Sevgililer gününü kimi unuttuğu, kimi kutlamak dahi istemediği için bahanelere başvurabilir. Bayanlar ise naif duyguları olduğu için bu özel günde hatırlanmak, sevilmek ister. Bugünkü yazımızda erkeklerin sevgililer günün neden sevmediğini araştırdık. İşte yanıtlar;

Aşk Tek Güne Özel Değil!

Erkekler genel olarak sevgilerini zor gösterirler. Hatta baskı ve stres ile söylemek değil içlerinden geldiği zaman söylemek isterler. Bu nedenle sevgililer günü onlar için baskı yapılan bir gün olarak değerlendiriliyor. Aşkı dile getirmenin, hatırlanmanın ve sevilmenin tek bir güne özel olmadığını düşünüyorlar.

Özel günde alınanın yerine herhangi bir gün alınan hediyenin daha değerli ve kıymetli olduğu düşüncesindeler. Gerçekten de sevgililer gününde herkes gibi çiçek alınmasını mı? Yoksa herhangi bir gün içinden geldiği için çiçek alınmasını isterdiniz?

Ticari Amaçlı Bir gün

Erkekler sevgililer gününü ticari bir gün olarak değerlendiriyor. Mecbur koşulmuş gibi alınan hediyeler ve çiçekler, ticari anlamda oluşturulmuş bir gün gibi değerlendiriliyor.

Bekar Erkekler İçin Sevgililer Günü

Eğer erkek yalnız ve bekar ise birde arkadaş çevresi bu özel günde kız arkadaşları veya eşleri ile gezerken çok sıkıcı bir durum haline gelir. Bekar erkekler için sevgililer günü zor geçen bir gündür.

Tüm Dünyayla Aynı Kutlama

14 şubat sevgililer günü tüm dünya ile aynı anda kutluyor. Böyle olunca erkekler bugünü özel bir gün olarak değerlendirmiyor. Herkesin aynı anda bir birine hediyeler verdiği, aynı anda seni seviyorum sözcüklerinin çıktığı bir gün nasıl özel olabilir düşüncesindeler.

Eskiden daha anlamlı ve özel olan bugün erkeklerde olduğu gibi birçok kadının da anlam veremediği bir gün haline geldi.

Size önerimiz bu ve bunun gibi günleri kalıp haline getirmek yerine, her anınızı ve her gününüzü özel kılmanız gerektiğini söylemek düşüyor.