• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Erkekler Neden Aldatır?

  • 1

Aldatma ile ilgili kesinleşmiş olan bilgi erkeklerin daha fazla aldattığıdır. En büyük ilişki anlaşmazlıklarından biri aldatmadır. Bir defalık ya da uzun süreli bir aşk meselesi olsun, affedilmesi çok zor ve unutmak neredeyse imkânsız. Tek eşli bir ilişki, tanım gereği, sadık bir kişi olmayı gerektiriyor, bu yüzden karşı tarafın bilmek istediği bilmek istediği ve sorduğu ilk şey “neden?” sorusudur. Erkeklerin kadınlardan daha sapkın olmaları nedeniyle – Aile Çalışmaları Enstitüleri erkeklerin % 20’sinin ve kadınların % 13’ünün evlilik dışı seks yaptıklarını belirtmektedirler.

Aldatmak, herhangi bir başarılı ve uzun vadeli ilişkinin özünde olan güven, dürüstlük ve saygının bozulmasına yol açabileceğinden, son derece zarar verici olabilir. Bir erkeğin sizi aldattığını gösteren işaretler durumu daha erken kavramanıza yardımcı olabilir, bunlar; karakterinden uzak davranışlar sergilemesi, ısrarla mahremiyetini istiyor olması ya da dış görünümüne daha fazla özen gösteriyor olması gibi işaretlerdir. Ancak temel nedenleri anlamak da aynı derecede önemlidir. Erkekler ilk etapta sadakatsizdir. Araştırmalar, herhangi bir ilişkide, aldatılma ihtimalinin dörtte bir oranında olduğunu gösterirken, bu talihsiz istatistik ışığında, erkeklerin neden aldattıklarının gerçek nedenleri birkaç ana başlık altında incelenebilir.

Yeterli Olgunluğa Ulaşmamış Erkekler Aldatıyor

Olgunlaşmamış erkekler sıklıkla eşlerinin duygularını dikkate almazlar, yanıldıklarında bile haklı oldukları konusunda ısrar ederler ve karakteristik olarak güvenilmez ve sorumsuzdurlar. Bu bağlamda, olgunlaşmamış olmak aynı zamanda dürtüsel davranışlarla da büyük ölçüde ilişkilidir, çünkü olgunlaşmamış erkeklerin çoğu, dürtüsel davranışları yüzünden yansıyacak olumsuz etkiler için endişe duymadan, temel isteklerine ve arzularına boyun eğmeye eğilimlidir.

Duygusal İhtiyaçları Karşılanmıyorsa Aldatma Kaçınılmazdır?

Aldatan erkeklerin yaklaşık yüzde 50’sinin, ilişkilerinde duygusal olarak tatminsiz, mutsuz ve yalnız hissetmeleri nedeniyle bunu yaptığı gösterilmiştir. Başka bir deyişle, erkekler, değerli ve duygusal olarak desteklenmiş hissetmek için aldatırlar.

Fiziksel İhtiyaçları Karşılanmayan Erkekler Aldatmaya Eğilimlidir?

İlişkisinde cinsel tatmin olmayışı da bir erkeğin sadakatsizliğinin arkasında yatan temel faktördür. Bir erkeğin bir diğer ilişkiye başlama kararındaki en önemli motivasyon unsurlarından biri, mevcut ilişkisinden yoksun veya tamamen eksik olan cinsel tatmin arzusudur. Bunu akılda tutarak, cinsel ihtiyaçları bir başkası tarafından karşılandığından, aldatan bir erkeğin partneri ile fiziksel olarak yakın durmayı bırakması çok şaşırtıcı değildir.