• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Erkekler Evliliğe Adım Atarken Neleri Hayatından Çıkarmalı?

  • 1

Evlilik iki insanın hayatını birleştirmesi ve beraber bir yaşama adım atmaları ile başlamakta olan yeni bir yaşamdır. Evlilikte her iki tarafın da birbirine karşı olan saygı ve sevgileri evliliği ayakta tutabilme açısından büyük önem taşımaktadır.

Genel olarak erkekler evlilik öncesinde serbest bir yaşam sürmektedir. Erkekler evliliğe adım atarken ilk olarak eski yaşamını tamamen geride bırakmalı ve birtakım sorumlulukları üstlenerek eşini taşımayı bilmelidir. Eski ilişkilerini tamamen geride bırakmalı ve asla geçmişi ile ilgili kafasında bir soru işareti bırakmamalıdır. Kafasında sürekli olarak geçmişi canlandıran bir erkek eşine yeterince ilgi gösteremez ve istem dışı da olsa zaman zaman eşine ters davranışlar sergileyebilir. Bu durum da kadınları yıpratır ve evlilik bir anda mutsuz bir hayata dönüşebilir. Bunun yanı sıra erkekler evlenmeden önce takılmakta olduğu arkadaş ortamını geride bırakmalı ve eşine zaman ayırarak beraber planlar yapmalıdır. Eşini önemsemek ve beraber planlar yapmak güzel yaşamın kapılarını aralamanızda büyük etkendir.

Evlilikte Erkeklerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Mutlu evliliğin sırrı eşlerin birbirine karşı olan güven ve sevgisidir. Mutlu bir evlilikte en az bayanlar kadar erkeklerin davranışları da büyük ölçüde önem taşımaktadır. Erkeklerin evlilikte dikkat etmesi gereken en önemli davranışlardan bazıları; eşini asla başkasının yanında rencide etmemeli, eşini küçümsememeli, yalan söylemekten kaçınmalı ve eşinin davranışlarını değiştirmekten çok onu anlamaya çalışmalıdır. Sabır da evlilikte en önemli etkenlerden biridir. Erkekler genel olarak çabuk öfkelenen bir yapıya sahiptir ancak sabırlı davranışlar ile öfkeye hakim olmak gerekir.

Evlilikte Erkeğe Düşen Görevler

Evlilikte erkeğe düşen bazı görevler bulunmaktadır. Erkek evlendiği eşine sadık olmalı, saygı ve sevgiyi asla eksik etmemelidir. Evini geçindirmekle sorumlu olan erkek aynı zamanda ailesi ile yakından ilgilenmeli eşine zaman ayırarak ona kendini özel hissetmesini sağlamalıdır.

Erkekler eşinin namusunu korumakla görevlidir ancak bunu yaparken eşini sıkmamalı, kötü davranışlar sergilememeli ve asla hakaret ederek onu küçük düşürücü davranışlarda bulunmamalıdır. Eşinin yaptığı işlere saygı duymalı, eşinin arkasında durarak onu sürekli desteklemeli ve eşine güvende olduğunu hissettirmelidir.


ETİKETLER