• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

En Popüler Diyetler Neler?

  • 1

Son zamanların en popüler diyet programları hangisi? Zayıflamak için nasıl bir yol çizmeliyiz. En çok hangi diyet programları tercih ediliyor. Bunların hepsini bugün yazımızda sizler ile paylaşmak istedik.

Sosyal medyanın yaygınlaşmasından dolayı trendlerden hemen hemen hepimiz etkilenir olduk. Özellikle cilt bakımı, güzellik gibi konular ön sırada yer alırken diyet programları da bunları takip ediyor. Son zamanların en çok tercih edilen diyet programlarını araştırdık. Zayıflamak için her yolu denerim diyenler için tercih edebilecekler en popüler diyetler günümüze göre uyarlanmıştır.

Yaşam koşullarının değişmesi üzerine alınan kilolar başa bela oldu. Temel ihtiyaçlarımızdan biri olan beslenme koşulları yaşam koşulları nedeni ile oldukça değişti. Sağlıksız beslenem nednei ile alınan kiloların verilmesi için gerekli hale gelen diyeti her 10 kişiden 3’ü yapmak istiyor. En çok araştırılan konular arasında diyet tarifleri yer alıyor. Peki son zamanların en trend diyetleri neler?

Organik Beslenme Her Dönemin Trendi Haline Geldi

Aslında yeni duyduğunuz bir terim değil organik beslenme. Uzun yıllar boyunca tercih edilen bir diyet diyebiliriz. Sağlığımız için organik beslenme oldukça önemli hale geldi. İlk sıralarda yer alan beslenme tarzı sayesinde hem sağlıklı yaşıyor hem de hastalıklardan korunuyoruz.

IF Diyeti (Aralıklı Oruç Diyeti)

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler son zamanlarda en çok tercih ettiği diyet programlarından bir tanesi IF diyeti oluyor. Bu yöntem profesyonel bir şekilde öğünlerin atlanması ve belli bir programa uyulması üzerine yapılmaktadır. Zayıflamak için oldukça etkili diyet programları arasında yer alıyor.

Ketojenik Diyet

Aslen epilepsi tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Bu diyet programında gün içinde 50 gramdan az karbonhidrat tüketiliyor. Bunun yerine yağ oranı yüksek yiyecekler tercih edilmektedir.

Glütensiz Beslenme

Glütensiz beslenme hemen kabul edilen besleme tarzları arasında yer aldı. Genel olarak çölyak hastalarına tavsiye edilen bu beslenme tarzı, çoğu zamanda zayıflamak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor.

Vegan veya Vejetaryen Beslenme Tarzı

Et, süt, yumurta gibi hayvan eti ve hayvansal gıdaları tercih etmeyenlerin beslenme stili diyebiliriz.