• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Elma Tüketerek Genç Kalın

  • 1

Elmanın içeriğinde yer almakta olan zengin vitaminler vücuda inanılmaz katkılar sağlamaktadır. Oldukça lezzetli ve lifli bir meyve olarak bilinmekte olan elma yaz aylarında ve kış aylarında kolay bir şekilde temin edilebilmektedir. Pek çok güzellik uzmanı günde en az 1 adet elma tüketimini önermektedir. Elma içeriğinde yer almakta olan antioksidan cildimiz için oldukça yararlıdır. Cildin yaşlanmasını ve kurumasını önlemekte olan elma aynı zamanda daha formda ve daha zinde olmanıza da büyük katkı sağlamaktadır. Elma tüketiminin yanı sıra aynı zamanda elma ve kabuğundan yapacağınız doğal maskeler ile de cildinizi besleyebilir ve cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı evde kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Elmanın Cilde Sağladığı Faydalar

Her gün düzenli olarak elma tüketimi cildin nemini arttırmakta ve cilt kuruluklarının önüne geçerek erken yaşlanmayı önlemektedir. Bunun yanı sıra kan dolaşımının da hızlanmasına yardımcı olan elma cilt kanserlerinin de önüne geçmektedir. Siz de günde en az 1 adet elma tüketerek daha sıkı bir cilde sahip olabilir ve siyah nokta ve sivilce gibi istenmeyen cilt problemlerini ortadan kaldırarak daha pürüzsüz ve daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca elmadan yapacağınız çeşitli maskeler ile cildinizi güneşin zararlı ışınlarından da kolay bir şekilde koruyabileceğinizi ve daha sağlıklı bir yaşam sürebileceğinizi biliyor muydunuz?

Elma Maskesi İle Gençlik Sırları

Cildinize uygulayacağınız elma maskesi cilt bakımınızı sağlarken aynı zamanda yaşlanmaya ve cilt kırışıklıklarına karşı da sizi korur. Elma maskesini evde kolay bir şekilde kendiniz yaparak cilt bakımınızı maliyetsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Elma maskesi ciltteki sivilceleri yok etme, cildi beyazlatma ve cildi nemlendirme gibi pek çok fayda sağlamaktadır. En basit tariflerden biri olan elma ve kayısı karışımı cildinizi besler ve gözle görülür sonuçlar almanızı sağlar. Kabuğu soyulmuş olan elma ve kayısılar yarım su bardağı kadar bir suda kaynatılır ve sonrasında püre şeklinde ezilerek cilde uygulanır. Maskenin 10 dakika beklemesi yeterli olacaktır. Cildinizi tahriş etmemek adına bu karışımı hafta bir uygulamanız yeterli olacaktır.