• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

El Mantarı Ve İbrahim Saraçoğlu Tedavi Önerileri

El Mantarı Ve İbrahim Saraçoğlu Tedavi Önerileri
  • 1

El Mantarı Ve İbrahim Saraçoğlu Tedavi ÖnerileriEL MANTARI VE İBRAHİM SARAÇOĞLU TEDAVİ ÖNERİLERİ
El mantarı bilindiği üzere ellerin görünümünü bozarak hem psikolojik hemde fiziksel anlamda bir sıkıntı verir.Çoğu insan el bakımının nasıl olması gerektiği hakkında pek bilgi sahibi değildir.Ellerimiz bizim tüm aktivitelerimizi tüm ihtiyaçlarımızı karşılayan organımızdır.En iyi şekilde bakım yapmak gerekir.Öncelikle el mantarının oluşma sebeplerini söyleyelim;
-Havasız kalan ellerde mantar oluşumu daha kolaydır.Çünkü mantarlar havasız ve nemli ortamlarda ürüyen bir bakteridir.
-Bulaşıcı bir hastalıktır.
-Herkesin ortak kullandığı otel hamam gibi bölümlerinden halka açık havuzlardan, tam anlamıyla dezenfekte edilmemiş manikür pedikür aletlerinden kolaylıkla bulaşabilir.
– Aşırı titiz kişilerde, çamaşır, bulaşık, temizlik işlerini çok fazla yapan kişilerde, sürekli el yıkama takıntısı olan kişilerde, ellerini kurulama alışkanlığı olmayan kişilerde çok görülür.
-Kimyasal malzeme kullananlarda da sıkça görülür.
El mantarının önüne geçmek için;
-Kimyasal malzemeler kullanırken temizlikte bulaşıkta eldiven kullanmalısınız.
-Ellerinizi havasız bırakmamaya çalışın.
-Sık sık yıkamaktan kaçının.
-Elleri yıkadıktan sonra parmak arasına varana kadar iyice kurulamak.
-Toplu taşım araçlarında toplu yerlerde mümkün olduğunca elleri temas ettirmemek.
-Başkasının eldiven veya kişisel ürünleri kullanmamak.

İbrahim Saracoğlu Doğal Tedavi Önerileri

Malzemeler
-1 su bardağı su
-Civanperçemi bitkisi

Yeteri miktarda civanperçemi bitkisini 1 bardak su içerisine atarak lapa hale gelmesini sağlayalım. Hazırlanan bu karışım türünü yatmadan önce parmak aralarına sürmeli, daha sonra da ayaklarınızı veya ellerinizi tülbent ile sarmalısınız. 2 gün kullanıp, 1 gün ara vermeli ve sonra tekrar 2 gün kullanmalısınız. Böylelikle ilk günden itibaren sonuçlar aldığınızı görecek ve kısa süre içerisinde mantar oluşumlarından tamamen kurtulacaksınız.

Malzemeler
-2 su bardağı su
-Aynısefa bitkisi

Yeteri miktarda ki aynısefa bitkisini 2 bardak su içerisine atarak 10 dakika kadar ocakta pişirin. Kaynadıktan sonra ılık olana kadar bekletin ve ılığını süzerek ayaklarınızı veya ellerinizi bu suda bekletin. Parmak aralarına su teması olduğuna emin olmalı ve 15-20 dakika kadar suda bekletme işlemi tamamlandıktan sonra iyice kurulamalı ve sonra hava alacak şekilde ayak veya el bekletilmelidir. Haftada 1 veya 2 kez kullanımı kesin sonuçlar almanıza yardımcı olur.


ETİKETLER