• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

El Bakımı İçin Peeling Uygulaması

  • 1

Elleri sık sık yıkamak, çok soğuk hava ya da çok sıcak havalar ellerinizi kurutur. Böyle zamanlarda çok yoğun nemlendiriciler dahi etki etmeyebilir. Bunun nedeni ellerinizin üzerindeki ölü derinin yok edilmesi gerektiği olabilir. Son yıllarda eller için üretilen birçok peeling çeşidi var, birçok marka yüz ve vücut için ürettiği peelinglere ek olarak ayrıca eller için de peeling üretiyor. El peelinglerinin en çok faydalı olduğu kısım vücudumuzun her bölgesinde ihtiyacımız olan ölü deriyi soyma ve atma işlevidir. Böylece yenilenen cilt el bakımınız için kullandığınız losyon ve kremleri daha iyi emer ve ellerinizin daha uzun süre yumuşak kalmasını sağlar. Ayrıca açılan gözenekler sayesinde bakım ürünleri daha derinlere ulaşacağından ellerde yaşlanma belirtilerini engellemek için de iyi bir yoldur.

Evde El Peelingi Yapılışı

El peelingi uygulamak için birçok markayı tercih edebileceğiniz gibi kendiniz evde de uygulayabilirsiniz. Doğal el peelingi sayesinde hassasiyet yaşadığınız herhangi bir maddeye de maruz kalmamış olursunuz.

Ev Yapımı Şeker Peelingi:

Bu, yapmak için bir dakikadan az süren temel bir peeling tarifidir. Daha büyük miktarlarda yapıyorsanız, bu malzemeleri karıştırmak için bir blender kullanın. Ancak daha büyük miktarlarda üretime geçerseniz şeker zamanla çözülebilir ve peeling etkisi azalabilir.

Gerekli Malzemeler;

Bir çay kaşığı beyaz, bir çay kaşığı kahverengi şeker

Yarım çay kaşığı bal

Yarım çay kaşığı zeytinyağı

Malzemeleri çay kaşığıyla karıştırın ve bir dakikalığına çırpın. Yarım çay kaşığı zeytinyağı ekleyin ve yaklaşık 2 dakika karıştırın. Hava geçirmez bir kavanozda saklayın.

Ballı Bademli El Peelingi :

Gerekli Malzemeler;

Bir avuç badem

Yarım çay kaşığı bal

Gerektiği kadar süt

İnce bir toz elde etmek için bir avuç bademi blenderda çekin. Pürüzsüz bir hamur yapmak için yarım çay kaşığı bal ve yeterli süt ekleyin. Bu karışım hemen kullanılmalı ve saklanmamalıdır.

Ellere peeling uyguladıktan sonra eller ılık suyla yıkanmalı ve ardından nemlendirici sürülmelidir. Böylece peeling etkisiyle ortaya çıkan yeni deriniz bakım kremini de içine çekerek süper yumuşak ellere kavuşmanızı sağlayacaktır.