• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin Bunları Yemeyin!

  • 1

Düz bir karına sahip olmak herkesin hayal ettiği bir görünümdür. Bunu yapak için düzgün bir yaşantıya, beslenmeye ve egzersize ihtiyacını var. Peki, hangi ürünler kilo almaya neden oluyor. Kilo almak istemiyorsanız bu ürünleri yememelisiniz.

Süt Ürünlerini Çok Tüketmeyin!

Süt ve süt ürünleri zayıflatmak yerine göbeği şişirmeye neden olur. Düz bir karına sahip olmak istiyorsanız kesinlikle süt ve süt ürünlerini az tüketmeniz gerekir. Süt ürünleri aynı zamanda gaz yapacağı için size rahatsızlık verecektir.

İşlenmiş Gıda, Alkol ve Şeker

Düz bir karına sahip olmanın başında beslenmenin düzenli olarak yapılması geçiyor. Hatta beslenme stilinizin bile değişmesi gerekebilir. İşlenmiş gıdalar, alkol ve şeker mideye yapışma eğilimine sahiptir. Bu sebepten dolayı kişide yağlanmaya neden olur.

Tuz Tüketimini Azaltın

Selülitlerin ve kiloların asıl nedeni fazla tüketilen tuzdur.  Tuz vücutta su tutmaya yardımcı olur. Böylelikle doğal şekilde gerçekleşen sindirimi zorlaştırır. Kilo almanın asıl kaynağı olan tuz tüketimini en aza indirmenizde fayda var.

Baharatlı Yiyecekleri Tüketmeyin!

Baharatlı yiyecekler sindirilme esnasında mide tahriş olma oranı oldukça yüksektir. Bu nedenle baharatlı yiyecekler oldukça tehlikelidir. Baharatları bu nedenle hayatımızda çok az yer vermeliyiz.

Karbonhidratlı Yiyecekleri Hayatınızdan Çıkarın

Karbonhidratlar hızlı kilo almaya neden olur. Hatta karında şişkinlik yaparak kendinizi rahatsız hissetmenize neden olur. Karbonhidratlı yiyeceklerin başında makarna, tatlı çeşitleri, ekmek gibi yiyeceklerdir. Diyet esnasında protein ağırlıklı beslenmek daha yararlı olacaktır.

Meyve Tüketmeye Dikkat Edin

Meyve çeşitleri oldukça faydalı yiyeceklerdir. Fakat meyve tüketimine de dikkat etmek gerekir. Fazla tüketimi hem şişlik hem de kilo almaya neden olur. Kalori oranları düşük meyveler tüketmek veya yenilen miktarın kalorisini iyi ayarlamak gerekir.

Fasd Food Tüketmeyin!

Doymuş yağlar ile hazırlanan hazır yiyecekler kilo alımını hızlandırıyor. Yağ oranları yüksek olması nedeni ile vücutta yağlanmaya neden olur.

Alkol Tüketmeyin!

Alkol tüketimi göbek yapan içecekler arasında yer alıyor. Bu nedenle hayatımızdan çıkarmamız gereken gıdalar arasında yer alıyor. Göbeğinizin düz olması için alkol tüketmemelisiniz.