• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dünyadaki En Güzel Dağlar

  • 1

Doğa yaratılışı itibariyle insanın her zaman ilgisini çekmiştir ve çekmeye de devam etmektedir. Her yerde rastlayabileceğiniz; ölmeden önce gezilmesi gereken sahiller, ölmeden önce gezilmesi gereken mağaralar, ölmeden önce gezilmesi gereken şehirler vs. dünyanın neresine giderseniz gidin olağanüstü doğa harikalarını görmeniz mümkün. Hele bir de, dünyanın farklı yerlerinde oluşumları, yükseklikleri, orantısız şekilleri ile o kadar farklı ve o kadar güzel dağlar var ki hayran kalmamak elde değil. İşte bu mükemmel görünüme sahip dağlardan bazıları hakkında kısa bilgileri burada bulabilirsiniz.

  • Masal Dağı: Güney Afrika

Table Montain isimli bu dağ, Güney Afrika’da bulunan tam bir doğa harikası bir dağdır. İsmini nerden aldı diye merak edenler için hemen açıklama yapalım. Şekli gerçekten de masaya benzediği için bu ismi almış. Çoğunlukla da tepesinde bulut bulunduğundan ötürü de buluta masanın örtüsü demişlerdir. Civarda çok fazla turistik alan da bulunan bu dağ çok fazla turist ağırlamaktadır.

  • Fuji Dağı: Japonya

Japonya’yı Japonya yapan bu dağdır. Volkanik bir dağ olduğunu gördüğünüz ilk anda anlayabileceğiniz bu dağ sönmüş volkanik dağlardandır. Uzunluğu kendisini daha da ilgi çekici yapmaktadır. Dağa tırmanmayı hobi haline getirmiş olanların mutlaka ziyaret ettiği bu dağdan güneşin doğuşunun ve batışının muhteşem güzellikte olduğu oraya tırmananların tecrübelerinden öğreniyoruz.

  • Cerro Torre: Arjantin

İlk gördüğünüz anda kendinizi bir fantastik filmin içerisinde gibi hissedebilirsiniz. Zaten haklı ‘Büyülü Dağ’, ‘ Tanrının Süpürgesi’ gibi isimlerle anmaktadır. Yapısındaki ilginçlikle ve görüntüsündeki hayran vericilikle mi ilgilidir bilinmez ama bu dağa dair çok fazla efsane bilinmektedir. Bu esrarengiz dağ, kesinlikle yakından görülmeyi hak ediyor.

  • Ama Dablam Dağı: Doğu Nepal

Görüntüsü ile hayranlık uyandırıcı olan bu dağ, Doğu Nepal’de bulunmaktadır. Himalaya dağlarının devamı niteliğinde olan bu olağanüstü dağ, Doğu Nepal kadar dünyaca da önemli ve bilinen bir dağ olma özelliği taşımaktadır. Üzerinde bulunan kar donmuş bir haldedir ve hiç erimez. Birçok dağcının mutlaka tırmandığı dağlar arasında yer alan sıra dışı güzellikte olan dağlar arasındadır.