• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Düğün Stresinden Kurtulmak

  • 1

Hemen hemen birçok insanın hayali olan evlilik, olumlu faktörleri kadar tecrübe ve yeni bir deneyim olması sebebiyle psikolojik sorunları da beraberinde getirmektedir. Bu sebeple, düğün stresinden kurtulmak hakkındaki bu yazımızı detaylı bir şekilde incelemeli ve yaşayabileceğiniz problemlerden kurtulmalısınız. Yeni bir heyecan ve aşk yuvası olarak bilinen evlilik, kadın ve erkek ayırt etmeksizin kendi içerisinde ve dışarısında birçok unsura sahiptir. Evlilik öncesi yaşanacak stres ve heyecan nöbetlerinin önüne geçebileceğinizi unutmamalı ve aşağıdaki tavsiyelerimize kulak kabartmalısınız.

Ailenizden Destek Alabilirsiniz

Evliliğin, sizin ve eşinizin ailesi ile bağımlı bir nokta olması sebebiyle, ailelerinizden maddi ve manevi destek almayı unutmamalısınız. Birbirinize karşı saygı ve sevgi çerçevesinde sorunlarınızı paylaşmalı ve yeni çözüm önerileri getirmelisiniz. Yaşamınızın mutluluk dengesini sağlamak açısından düğün stresinin yol açabileceği olumsuz sonuçların farkında ve bilincinde hareket edebilirsiniz.

Psikoloji Danışmanlara Başvurabilirsiniz

Alanında uzman psikologlara ve sağlık kurumlarına başvurabilirsiniz. Düğünlerin, yeni bir süreç olması ve zahmet gerektiren bir olgu olması sebebiyle, sabır ve dengeli bir konum yaratmalısınız. Motivasyonunuzu üst seviyeye çıkarmalı ve hem ailenizden, hem de psikoloji uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

Eşinizle Sorunlarınızı Paylaşın

Her insanın mutluluğu yaşamın amacı ve temel ölçütü aldığı bir gerçeğin içerisinde, evliliğin temelini saygı ve sevginin oluşturduğu da bilinen gerçekler arasındadır. Düğün stresinden kurtulma yolları arasında en önemli faktörün eşinizle olan paylaşımlarınız olacağını bilmeli ve bu doğrultuda hareket etmeli. Kaygı ve heyecanlarınızı belirterek ortak bir kanal yakalayabilir ve hayatınızın en önemli sürecini anlamlı kılabilirsiniz.

Maddi Ve Manevi Problemlerinizi Halletmelisiniz

Sakin olmalı ve düğün öncesi yaşanabilecek maddi ve manevi sorunlara akılcı çözüm yolları getirmelisiniz. Geleceğinizi direkt etki altına alacak aile kurumunun temel yapı taşlarının maddi ve manevi kaynaklarla oluştuğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple, eşinizle, aileniz ve arkadaşlarınızla yaşadığınız tüm sorunları paylaşmalı ve sağlıklı sonuçlar elde etmelisiniz. Düğün sürecinde yaşanabilecek ve yaşanan her detayı ölçüp tartmaktan kaçınmamalısınız. Özgüveninizi zedeleyecek düşüncelerden vazgeçmeli ve geleceğinizi avuçlarınızın içerisine alabileceğinizi unutmamalısınız. Düğün öncesi ve sonrası stresten uzak durmalı ve evliliğinizin tadını çıkarmalısınız.