• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dudak Üstündeki Tüyler İçin Ev Yapımı Ağda Uygulaması

  • 1

Bir kadın için fark edilir derecede üst dudak tüylerinin olması bir kâbus. Hiçbir kadın tamamen tüysüz değildir, özellikle üst dudak bölgesinde kalın ve fazla tüylenme olması endişe vericidir. Bu istenmeyen yüz kılı veya “bıyık” genetik, hormonal veya etnik faktörlerden kaynaklanabilir. Bazı durumlarda, konjenital adrenal hiperplazi, polikistik over sendromu (PCOS) veya Cushing sendromu gibi altta yatan bir tıbbi duruma bağlı olabilir. Piyasa, üst dudak tüyleriniz azaltan ve ortadan kaldıran yüzlerce ürün ve hizmetle dolu. Tüy dökücü kremler, tıraş kremleri, tıraş bıçağı, sir ağda şeritleri, lazer gibi kılları azaltma hizmetinden, seçim yapabileceğiniz birçok seçenek vardır. Bu ürünler size istenen sonucu verebilmesine rağmen, çoğu ya cildinize zarar verir ya da çok fazla paraya mal olur. Endişelenecek bir şey yok. Bu tüylerden kurtulmak için doğal ve uygun maliyetli yollar vardır. Bu ilaçlar sadece büyüme oranını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda zamanla küçük tüyleri de ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Doğal yöntemler zaman alabilir, ancak cildiniz için güvenlidir ve ihtiyacınız olan her şey mutfağınızdaki bazı temin edilmesi kolay malzemelerdir.

Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Şeker ve bal, üst dudaktan istenmeyen tüylerden kurtulmak için çok etkili bir şekilde çalışan ev yapımı bir ağda yapmak için kullanılabilir. Şeker, mükemmel bir peeling maddesi olarak çalışır, bal ise cildinizi nemlendirir ve nemlendirir. Ayrıca, bu ev yapımı ağda için kullanılan limon suyu tüylerin rengini hafifletmek için bir temizleme ve ağartma maddesi olarak çalışır. Mikrodalga güvenli bir kâsede 3 yemek kaşığı şeker ve 1 çorba kaşığı balı birkaç dakika ısıtın, böylece şeker tamamen çözülür. (Mikrodalga yoksa ocak üzerinde bir cezve içinde de yapabilirsiniz.)

Mikrodalgadan çıkarın, 1 çay kaşığı limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın.

Karışımın biraz soğumasını bekleyin.

Üst dudağınıza hafif ılık karışımı uygulayın.

Karışımın üzerine bir ağda bandı veya pamuklu bir bez koyun, aşağı doğru bastırın ve tüylerin uzama yönüne doğru çekerek çıkarın.

Bölgeyi soğuk suyla temizleyin, kurulayın ve hafif bir nemlendirici uygulayın.