• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dudak Kontürü

Dudak Kontürü
  • 1

Dudak KontürüDUDAK KONTÜRÜ
Dudakları ince olan bayanların,dudaklarının simetrisi bozuk olanlar yada dudağı çevreleyen doğal dudak çizgisinde renk farklılıkları olan ve bu görüntüden dolayı sürekli kamufle etmek zorunda kalanların çok tercih ettiği bir uygulamadır.Dudakların çevresine yapılacak ince bir kontür dudakları daha dolgun gösterir.Genellikle doğal dudak renginden yarım ton koyu bir kontür tercih edilir. Böylece kusurlar örtülürken, doğallığın korunması ve dudakların ruj sürülmediği zamanlarda bile dolgun görünmesi sağlanır.
Dudak kontürü, dudaklar lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra yapılır. Çok ince iğneler ile dudak kontürü yapılmak istenen yere dudak sınırı boyunca belli bir hat izlenerek ince bir dolgu sağlanır. Bu dolgu ile dudak ile deri arası sınırı çizgi halinde belirginleşir. Bu belirginlik istenilen dudak şekline uygun yapılır. Bu şekilde yapılan dudak kontürü ile dudakların tüm çevresi işlemden geçirildikten sonra kontür işlemi tamamlanır..Dudak kontürü için kalıcı makyaj uygulamalarından önce, genellikle uyuşturucu bir krem sürülerek 30-45 dakika kadar duyarlığın azalması beklenir .


ETİKETLER