• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dudak Dolgusu Yapımı ve Fiyatları

dudak
 • 1

Bugün biz kadınların sıkça tercih ettiği estetik uygulamalarından biri olan dudak dolgusuna değineceğiz. Dudak dolgusunu ister ince dudaklara hacim kazandırmak, isterseniz de yaşla beraber meydana gelen şekil bozulmalarını düzeltmek için tercih edebilirsiniz. Dudak dolgusu fiyatları ise birçok etkene bağlı değişebilmektedir. Yazının devamında dudak dolgusunun ortalama maliyetinden de bahsedeceğiz. Ancak bu rakamlar dudak dolgusunun ortalama piyasa fiyatı olup, size uygulanacak işleme göre büyük farklılık gösterebilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Bir Fayda Sağlıyor?
 • Dudakların dolgun ve hacimli görünmesi
 • Dudak kıvrımlarında düşüklüğün düzeltilmesi
 • Dudakta oluşan dikey çizgilerin yok edilmesi
 • Yaşa bağlı dudaklarda oluşan olukların doldurulması
 • Dudak kırışıklıklarının giderilmesi
 • Dudak üstünde ve çevresinde meydana gelen çizgi ve kırışıklıkların yok edilmesi
 • Üst ve alt dudak hacim dengesinin sağlanması
 • Yüze bakıldığında dudakların ilgi çekecek forma kavuşturulması

gibi faydalar gözetilmektedir ve estetik olarak uzman doktorlar tarafından bu faydalar sağlanmaya çalışılır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle ne amaçla ve hangi bölgeye istediğinizi doktora iletirsiniz. Daha sonra sizin isteğinize göre yüz ve dudak yapınız analiz edilir. Bu analizde yüz tipinize en uygun şekilde dudak dolgusu uygulaması amaçlanır.

Daha sonra dudak bölgesi lokal olarak uyuşturulur. Hatta gelişen tıp ile çoğu zaman uygulanan doku malzemesi kendisinden anestezi özelliğine sahip olabiliyor. Anestezinin ardından siz sırt üstü yatar vaziyette iken doktorunuz tarafından cilt altına dolgu enjekte edilir.

Tüm işlem ortalama 20-30 dakika kadar sürebilir. Kanama olmaması için doktor gerekli müdahaleyi yapar. Zaten kanama da çok az adeta bir toplu iğne başı kadar olur. Bu nedenle hiç çekinecek bir durum değildir.

Dudak Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

Dudak dolgusu fiyatları yapılacak işleme, dolgu kalitesine ve sizin isteğinize göre büyük oranda farklılık gösterebilir.

Ortalama bir dudak dolgusu işleminin piyasa fiyatı 500 TL ile 1000 TL arasındadır. Bu işlemi uygulatmış kişilerden aldığımız bilgiye göre ödedikleri ücret 600 TL ile 700 TL arasındadır. Tabi dudak dolgusu yanında dudak çevresi kırışıklıkları için de işlem yaptırdığınızda fiyat artıyor.

Peki Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Size bağlı olarak kalıcılığı değişebilir. Genellikle kalıcılığı 6-9 aydır ancak örneğin sigara kullanan birinde kalıcılık çok daha kısa olacaktır. Aynı şekilde kullanılan dolgunun kalitesi, dudakların bakımı gibi etkenler bu süreyi artırıp kısaltabilir.

Alakalı: Daha Dolgun Dudaklar için İpuçları

Dudak Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Süreç Nasıl İşliyor?

Dudak dolgusu yapıldıktan sonra dudaklarda hassasiyet, kızarıklık ve ağrı görülebilir. Bu süreçte dudak bakımına özen göstermek, makyaj yapmamak ve doktor kontrolüne gitmek önemlidir.

Dudaklar ortalama 1 hafta içerisinde kendini toparlar ve yan etkiler hemen hemen tamamen yok olur. Zaten doktor size ödem attırıcı ilaç ve kremler verip süreci destekleyip dudaklarınızın en hızlı şekilde normale dönmesini sağlayacaktır.


ETİKETLER