• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dövme Sildirmek Tehlikeli Mi?

  • 1

Dövme yaptırmaya karar verdiysek deneyimli bir kişiye yaptırmak oldukça önemli. Bilinçsiz kişiler tarafından yapılan dövme, insana belli zorluklar çıkarabilir. Bu zorlukların başında yanlış dövme yapmak, zamana uygun dövme yaptırmamak yer alıyor. Dövmeyi sildirmek istemeniz sizi biraz zor duruma düşürebilir. Çünkü dövmeyi sildirmek, yaptırmaktan daha zor hal alacaktır.

Dövmeyi sildirmek yerine ten rengine boyatarak büyük hata yapanlar var. Çünkü bire bir ten rengini tutturmak nerede ise imkansız diyebiliriz. Aynı zamanda insan vücudu mevsime göre değişiklik gösterebiliyor. Yazın güneşten daha koyu bir renge sahip olurken, kışın açık renk olacak. Dövmeyi ten rengine kapattığınız durumda renk değişikliği yaşayan vücut onu ortaya çıkaracaktır.

Dövmenin Asitle Yakılması Yanığa Neden Oluyor

Dövmeyi sildirmenin diğer bir yolu asitle yaktırmaktır. Fakat asit uygulaması yapıldığı zaman kişinin cilt dokuları hasar görüyor. Dövme ortadan yok olsa da o bölgede ciddi yanıklar meydana gelebiliyor. Bu yanık kalıcı bir hale gelerek yine orada farklı bir ten rengi meydana geliyor. Dövme sildirmenin tehlikeli yanı doğru cihaz kullanmaktan da geçer. Uygun cihaz kullanılmadan dövmeyi silmek ciddi yanıklara neden olur.

Her Renk Dövmeyi Silmenin Yöntemi

Q anahtarlı lazer sayesinde her türlü dövmeyi silmek mümkün oluyor. Bu lazer saniyeler içerisinde atış yapıyor. Bu atışlar esnasında dövmeyi meydana getiren renkler patlatılıyor. Patlayan boyalar rengin açılmasına neden oluyor ve dövmeyi silmede etkili diyebiliriz.

Fakat bu sistem birkaç seans sürebilir. Her atış yapmada dövme rengi bir adım daha açılır. Sizde istenmeyen dövmenizden kurtulmuş olursunuz.

Bu sistem dokuya en az hasar veren sistem olduğu için dövme silmede son zamanlarda çok kullanılmaya başlamıştır.

Dövme Yaptırırken Düşündüğünüzün İki Katını Sildirirken Düşünün

Dövmenizi sildirmek istiyorsanız kesinlikle uzman kişilere kendinizi emanet etmelisiniz. Aksi durumda cildinizde yanıklar, doku kaybı ve yanıklar meydana gelebilir. Kuaför ve güzellik salonlarında dövme silme işlemleri yapılıyor. Fakat bunlar yasal olmayıp uzman kişiler tarafından yapılmamaktadır. Bu nedenle dövme yaptırırken bir düşünün ama dövmeyi sildirme konusunda daha titiz davranın.