• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Domates Maskesi

Domates Maskesi
  • 1

Domates MaskesiDOMATES MASKESİ

Domates içeriğinde bol miktarda A Vitamini bulunmaktadır. Bu vitamin sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir ve cilt dokularına canlılık katar.Domatesin içinde bulunan C  vitamini sayesinde vücuttaki antioksidanlar devreye girer.
Antioksidanlardan en fazla cilt faydalanmaktadır.Domates maskesi cilt bakımında sıkça kullanılan maskelerden biridir. Domates maskesi, sivilcelerin neden olduğu izlerin yok edilmesi ve cildin daha beyaz görünmesi için önerilen doğal maskeler arasında ilk sıralardadır.

Cilt beyazlatıcı domates maskesi

Malzemeler
-1adet domates
-1tatlı kaşığı pirinç unu

Domates rendelenir temiz tülbentten geçirilip suyu çıkarılır.Bir kapta pirinç unu ve domates suyu karıştırılıp koyu bir kıvam elde edilir.Göz çevresine fazla yaklaştırmadan tüm yüze uygulanır ve 10 dk bekletilip ılık suyla temizlenir.Haftada bir kere uygulamanız yeterli olup ten renginizi zamanla bir ton açmaktadır.

Sivilce lekeleri için domates maskesi

Malzemeler
-1adet domates
-1adet avokado
-1adet salatalık

Domates ezici veya çatal yardımıyla iyice ezilir.Dİğer taraftan salatlık ve avokado rendelenir suyu süzülüp ezilmiş olan domateslere eklenir.Maske temizlenmiş yüze uygulanıp 20 dk bekletildikten sonra ılık suyla temizlenir.Haftada bir kere uygulanması tavsiye edilir.

Not:Domatese alerjisi olanların bu maskeyi uygulamalarını tavsiye etmiyoruz.


ETİKETLER