• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dolgun Kirpiklere Sahip Olma Vakti

  • 1

Uzun ve dolgun kirpikler çarpıcı bakışların sırlarından biridir. Bu nedenle de hemen her kadın dolgun kirpikleri olsun ister.

Ancak maalesef her kadın doğuştan bu özelliğe sahip değildir ya da doğuştan dolgun kirpikleri olsa da yaşın ilerlemesi, iyi bakım yapmamak gibi nedenlerle kirpikler kısalır ve azalır. Bu da hanımları üzer elbette. Ama bu noktaya gelmemek ya da kirpiklerin eski sağlığına kavuşması için tamamen çaresiz de değiliz. İşte dolgun kirpiklere sahip olmak için yapılması gerekenler…..

Mevcut Kirpikleri Korumak

Öncelikle varolan kirpiklerimizi korumak gerekir. Bunun için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var.

İlk olarak gözleri ovuşturmak kirpikleri olumsuz etkiliyor. Gözleri ovuştururken ellerdeki bakteriler, kirpik köklerine ulaşabildikleri için zamanla kirpikler dökülür. Bu nedenle de gözleri ovuşturmaktan kesinlikle vazgeçilmelidir. Bunun yanında kirpiklerin temiz kalabilesi için yapılabilecek bir diğer şey ise makyaj artıkları bırakmamaktır. Her akşam yatmadan önce göz çevresi ve kirpikler uygun temizleyicilerle temizlenmelidir. Bunu yaparken de kirpiklere nazik davranmalı ve pamukla hafifçe te-mizliği sağlanmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kirpikleri beslemektir. Kirpikler hem içten hem de dıştan beslenmelidir. İçten beslemek için doğal ve sağlıklı beslenme şarttır. Yani kendinizi doğru besliyorsanız, kirpiklerinizi de beslemiş olursunuz. Protein ve mineraller açısından zengin bes-lenme kirpikleri sağlıklı kılacak ve tutacaktır. Dıştan besleme ise dolgun kirpiklere sahip olmak için son derece önemlidir. Bunun için biraz sonra vereceğimiz tarifi uygulayabilirsiniz.

Bu işlemleri uygularken bir süre gerekir. Acil olarak kirpikleri dolgun gösterecek bir yol arıyorsanız o zaman başvuracağınız kaynaklar rimel, kirpik kıvırıcı ve eyeliner olacaktır. Kaliteli ürünler ile kirpikler birkaç dakika içinde dolgun ve hacimli görünecektir.

Kirpikleri Beslemek

Kirpikleri beslemek, uzun süreli ve kalıcı bir çözüm sunar. Ancak istikrarlı bir şekilde ve düzenli ola-rak kirpik bakımı yapılmalı ve hemen sonuç beklenmemelidir. Kirpikleri hacimli bir hale getiren besleyici bakım için öncelikle birkaç yağa ihtiyacınız olacak. Bunlar badem yağı, hint yağı, fındık yağı, ceviz yağı, ısırgan tohumu yağı ve buğday yağı. Dikkat edilmesi gereken şu: Bu yağların hepsi soğuk pres yağlar olmalı. Şişelerin üzerinde nasıl sıkıldığı yazar. Oradan okunabilir.

Karışımı hazırlamak için cam bir kaba 3’er tatlı kaşığı badem yağı ve hint yağı, 1’er tatlı kaşığı fındık yağı, ceviz yağı, ısırgan tohumu yağı ve buğday yağını ekleyin. Karışımı koyu renkli bir cam şişede muhafaza edebilirsiniz.

Eski bir rimel fırçasını iyice temizledikten sonra, günde iki kez kirpiklere uygulanır. 15 günde sonuç almaya başlanır, 2 ay uygulama devam etmelidir. Böylece dolgun kirpiklere sahip olmak sizin için bir hayal olmaktan çıkar.


ETİKETLER