• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dolgun Kaşlara Nasıl Sahip Olurum?

  • 1

Eskiden ince kaşlar modaydı ve herkes kaşlarını incecik aldırarak bir model yaratırdı. Tabi son zamanlarda daha doğal makyaj ve kaş modelleri moda diyebiliriz. Kalın kaşlar ilgi çekici kaç modelleri daha trend hale geldi. Tabi Allah vergisi herkes kalın kaşa sahip olamıyor. Durum böyle olunca kaşları kalınlaştırmak için kalem çekiliyor veya kontür uygulanıyor. Peki, dolgun kaşlara sahip olmak için ne yapmalıyız?

Son zamanlarda kalıcı makyaj oldukça trend hale geldi. Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenlerde bu yola başvuruyor. Gelin birlikte bugün kaşlarımızı kalınlaştırmanın tekniklerini öğrenelim.

Microblading Kaş Yapımı

Kaşlar yüzü gösteren en önemli yerlerden biridir. Makyaj yapıldığında dahi kaşlar işlem görmeyince solukluk kalır ve net bir görünüm ortaya çıkmaz. Durum böyle olunca son zamanlarda kalıcı makyajı hemen hemen herkes kullanıyor. Hem zamandan hem de oldu olmadı, uydu uymadı derdinden kurtuluyorlar.

Microblading bayanların sık kullandığı taktiklerden biri oldu. Bilinçli ve modern dokunuşlar sayesinde yapılan bu teknik kaş altında yer alan ciltte, verilen şekli kalıcı hale getiriyor. Gerçek kaşları ortaya çıkaran bu teknik sayesinde dolgun kaşlara sahip olmak artık çok kolay olacak. Kaşın şekilleri gibi aynı yönde verilen çizgiler, kaş kılları ile ayırt bile edilemiyor. Hem doğal bir görünüme sahip oluyor hem de çok şık bir görünüm kazandırıyor. Makyaj yaparken de zamanınızı kısaltıyor.

Microblading Nasıl Uygulanır?

Kaş kontürü tekniği ile uygulanan mikroblading, yapım aşaması esnasında özel steril edilmiş iğneler yardımı ile yapılır. Her kişi bu işlem esnasında farklı boyutta acılar çekebilir. Bu ağrıları hafifletmek için anestezik kremler kullanılmaktadır. Bu sayede çekilecek ağrıları hafifletir.

Manuel bir teknik olan sistem kaşınızın renginde uygulanmaktadır. Bu sayede doğal görünüm elde edilir. Dövme yapılırken oldukça derine inilirken bu tekniği uygularken fazla derine inilmez. Sadece deri altına işlenerek microblading kaş elde edilir.

Bu uygulama seanslar şeklinde de gerçekleştirilmektedir. Tabi en önemlisi uzman kişiler tarafından steril bir ortamda yapılması gerekiyor. Aksi durumda iltihaplanmalara ve hoş görünüm ortaya çıkmayabilir.