• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğum Kontrol Hapı Saç Uzatır Mı?

Doğum Kontrol Hapı Saç Uzatır Mı?
  • 1

Doğum Kontrol Hapı Saç Uzatır Mı? DOĞUM KONTROL HAPI SAÇ UZATIR MI?

Doğum kontrol hapının saçı uzattığına dair bilimsel bir araştırma mevcut değil ama doğum kontrol hapı anti androjenik özelliğiyle saçların dökülmesini engelleyebilir. Doğum kontrol hapları kadınlık hormonu içerdiği için ve erkeklik hormonu karşıtı olduğundan dolayı saç ve cilt üzerinde olumlu özelliklere sahiptir.

Saç dökülmeleri kadın ve erkekler için ne kadar büyük bir problem tahmin edebilirsiniz.Doğum kontrol hapı bir tür hormon ilacıdır ve şampuanın içine koyularak kullanılmasının saç uzamasına iyi geldiği söylenmektedir.  Aynı zamanda bu yöntemi kullananlar saç köklerini besleyerek saç dökülmesine de iyi geldiğini söylüyorlar. Özelikle erkeklerde görülen erkek tipi saç dökülmesine de iyi geldiği söylenmektedir. Şimdi sizlere vereceğimiz tarifi rahatlıkla deneyebilirsiniz. Ancak herhangi bir alerjen etkiye karşı doktorunuza sormanızı tavsiye ederiz.

 

Nasıl kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız açıklayalım…

Öncelikle bitkisel içerikli şampuan alın. Doğum kontrol hapından bir iki tane ezip şampuanınızın içerisine katın. İyice karışmasını sağlamak için şampuanı çalkalayın. Hazırladığınız bu şampuanı, oda sıcaklığındaki karanlık bir ortamda iki gün bekletin. Daha da etkili olmasını isterseniz bu karışıma E vitamini ampulü de ekleyebilirsiniz.

İki gün sonra karışımı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yalnız saçınızı yıkadığınız suyun ılık olmasına özen gösterin.
 

 


ETİKETLER