• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

  • 1

Bazen hayatımızda değişiklikler yapmak isteriz. Saç boyatmak bunların başında gelen davranışlardandır. Saç rengini değiştirmek biraz riskli olsa da olumlu sonuçlar alınması ile kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Bunun için ise doğru saç rengi seçmek çok önemli rol oynuyor. Saç boyası rengi seçmek için neler yapmalıyız? Doğru saç rengi nasıl seçilir?

Saç rengini seçerken ilk olarak ten renginiz ile uyumlu olmasına dikkat etmeliyiz. Bazı ten renklerine her tonda saç boyası rengi gitmiyor. Hatta yakışmıyor. Doğru saç rengini seçmek için birçok yöntem var. Kendinize en uyumlu rengi seçebilmek için bu püf noktalarına dikkat etmeniz gerekir. Böylece olumlu sonuçlar ile yüzünüz gülecektir.

Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçmek

Ten rengine giden bazı renkler vardır. Bunları şu şekilde belirtebiliriz;

Koyu tene sahip olanlar saç boyası seçerken; açık ve kahve tonunda saç boyası seçmemeli. Bu renk kendini soluk göstermesine neden olur. Cilt tonunuza yakın ve uygun renkler seçmeniz sizi hem daha genç hem de daha güzel gösterir. Tek renkli saç rengi seçmenizde size avantaj sağlar.

Buğday tenli kişilere gelince koyu renklerde seçilen boyalar kişiyi sert gösterir. Bu nedenle orta renkte bir sarı, içerisinde sarı ışıltı olan kahve tonunda renkler seçmeniz sizin avantajınıza olacak. Böylece ten renginizde daha bronz ve parlak durur.

Gelelim beyaz tenlilere, koyu renkler beyaz bir kişiye pek yakışmıyor. Hatta beyaz tenli kişiler eskiden siyaha boyatarak değişik bir görünüm elde etmek isterdi. Ama mazide kaldı. Artık doğallık ön planda oluyor. Bu nedenle kendi saç rengi tonunuzdan vazgeçmemeye dikkat edin. Ana renginizi ön planda tutun ya da bu tonlarda devam edin. Yok, illa ki değişik bir renk istiyorum diyorsanız kendinizi ne soluk gösterecek ne de çok koyu renkler seçmekten kaçının.

Sıcak ve yumuşak renkler seçerek güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Hatta saç rengi seçimi yaparken kızıl tonlarını da deneyebilirsiniz. Sizi daha genç ve canlı bir kişi olarak gösterecektir. Makyaj ile gayet canlı bir görünüm kazanırsınız.