• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğal Yollarla Saçlarınızı Boyamaya Ne Dersiniz?

Doğal Yollarla Saçlarınızı Boyamaya Ne Dersiniz?
  • 1

Doğal Yollarla Saçlarınızı Boyamaya Ne Dersiniz?DOĞAL YOLLARLA SAÇLARINIZI BOYAMAYA NE DERSİNİZ?

Saçlar hem bayanlar için hem de erkekler için çok önemli. Aynaya baktığımızda hepimiz ışıl ışıl, güçlü saçlarımız olsun isteriz. Son zamanlarda her şeyin doğalını arar olduk. Bunun için oldukça güçlü sebeplerimiz var.

Madem her şeyin doğalını arıyoruz saçlarımız için de doğal boya yapmanın zamanı geldi…

Kahverengi saçlar için:

Kahverengi saça sahip olanlar, adaçayı ve biberiye karışımını kullanarak saçlarını parlaklaştırabilir ve güzel bir ton elde edebilir.

Malzemeler:

Adaçayı 4-6 yemek kaşığı (kurutulmuş)
Biberiye 1-2 çorba kaşığı

Tam miktar saçın uzunluğuna göre değişir.

Boya işlemi:

Tüm malzemeleri kaynar suya ekleyin. 4 dakika boyunca düşük ısıda kaynatıp, elde edilen karışımı yaklaşık bir saat kadar demlenmeye bırakın. Bu doğal karışımı her gün bir püskürtme tabancası kullanarak kuru saçlara uygulayabilirsiniz. İstenilen sonucu elde etmek için işlemi tekrarlayın.

Ton için:

Daha doymuş bir renk için, siyah çay ekleyebilirsiniz. Ceviz kabuğu ile daha derin kahverengi tonları elde edebilirsiniz.

Koyu renk saçlar için:

Kahve ve faydalı mineraller saçları daha güçlü ve parlak yapar.

Malzemeler:

2-3 yemek kaşığı öğütülmüş kahve

Bakım kremi

Boya işlemi:

Bir fincan kahve yapın ve buzdolabına koyun. Kremi öğütülmüş kahveyle karıştırın ve buzdolabında soğutulmuş kahveyi üzerine ilave edin. Karışımı kuru saçlara uygulayın ve bir saat bekletin. Ardından şampuanla yıkayın.

Ton için: 

Boyama süreci, rengin yoğunluğunu etkiler. Daha bordo ton elde etmek için karışımınıza, kakao ve böğürtlen ekleyebilirsiniz.  Koyu renk tonunu korumak için, meşe palamudu kabuğu kullanabilirsiniz.

Sarı saçlar için: 

Sarı saçlarınızı da doğal yöntemlerle koruyabilirler, daha güçlü ve parlak saçlar elde edebilirsiniz.

Malzemeler:

2-4 yemek kaşığı papatya
3 yemek kaşığı bal

Yarım ya da 1 adet limon

Boya işlemi:

Papatyayı kaynar suya koyun ve yarım saat kadar demleyin. Üzerine bal ve limon suyunu ekleyin, iyi karıştırdıktan sonra saçınıza boydan boya uygulayın.  Başınızı havluyla sarın ve yarım saat bekleyin. Ardından ılık su ile yıkayın.

Ton için: 

Daha sıcak bir renk elde etmek için, raber kökü tozunu kullanabilirsiniz.  Karışıma tarçın ve zencefil ekleyebilirsiniz.

Ek öneri: Doğal boyalar bazen saçı kurutabilir. Kuruluğu önlemek için aloe vera, argan, hindistan cevizi, zeytinyağı ve keten tohumu yağını kullanabilirsiniz.

 


ETİKETLER