• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğal Yollardan Saç Uzatma Yöntemleri

  • 1

Saçlar insanın görünümünde en etkili yapılardan birisidir. Saçların etkili görünümü için saçların bakımının iyi bir şekilde yapılması dışında saça güzel ve etkili modeller vermek de önemli. Saç modeli olarak seçim kişiden kişiye değişebilir. Kimisi dalgalı saçı sever, kimi düz, kimi uzun kimi ise kısa saç modellerinden hoşlanır. Bu yazımızda uzun saç modellerinden hoşlanan kişiler için doğal yoldan saç uzatma teknikleri üzerinde durmaya çalışacağız. Doğal yoldan saçlarınızın uzaması için neler yapılabilir, hangi ürünleri kullanabilirsiniz, saçların uzaması için kullanılabilecek doğal saç kürleri nelerdir gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız.

Saçların Uzamasında Etkili Doğal Saç Ürünleri

Saçların doğal yollardan uzamasını sağlayan saçların uzamasında etkili doğal saç ürünleri olarak şunları kullanabilirsiniz;

Bitkisel Yağlar: Saçlarınızın hem kökten uca beslenmesi ve yapısının güçlenmesi hem de saçlarınızın hızlı bir şekilde uzaması için bitkisel yağlar kullanabilirsiniz. Örnek olarak; çam terebenti yağı, sarınsak yağı gibi bitkisel yağlar çok etkilidir.

Soğan suyu: Saçların uzamasında etkili yöntemlerden birisi de soğan suyudur. Sülfür bakımından zengin olan soğan suyunu saç diplerinize uygulayın.

Yumurta maskesi: Yumurtanın içindeki proteinler saçların uzamasında ve saç oluşumunda etkilidir. Saçını uzunluğuna göre bir ya da iki adet yumurta için bal ve zeytinyağı ekleyip karıştırın. Saç derisine sürün. Bir süre bekledikten sonra saçınızı şampuanlayıp güzelce durulayın.

Elma sirkesi: Elma sirkesi hem saçınızın derinlemesine temizliğini yapar hem de saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Durulama suyuna bir miktar elma sirkesi katarak saçlarınızı durulayın.

Saçlarınızın Yapısını Güçlendirmek İçin Sağlıklı Beslenin

Bu kürlerin dışında saç uzaması ve saç yapısını güçlendirme için sağlıklı bir şekilde beslenme alışkanlığı edinin. Saçın yapısına iyi gelecek besin maddelerini özellikle tüketin. Örneğin yeşil yapraklı sebzeleri bolca tüketmeye özen gösterin. Sağlıksız yiyeceklerden kesinlikle uzak durun. Saçınızın yapısını bozacak ortamlardan uzak durun. Saçların içten beslenerek büyüdüğü için saçınıza iyi gelecek olan besin maddelerinin tüketilmesi saç yapısının güçlendirilmesi ve saçların etkili bir şekilde uzaması için oldukça önemlidir.