• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

  • 1

Hemen her bayanın arzusu duru ve etkili bir görünüme sahip olmaktır. Bakımına önem veren ve bunu her durumda hissettirmekten hoşlanan bayanlarının giyim dışında önem verdikleri konulardan birisi de makyajdır. Kişiyi etkili gösteren seçeneklerden birisi de doğru ve yerinde makyajdır. Doğru makyaj tercihi kişinin görünümüne ayrı bir güzellik ve asalet katar. Bu amaçla makyaj yaparken doğru makyaj tekniklerini öncelikle öğrenmek ve ona göre makyaj stilini uygulamak yerinde olacaktır. Size bu makalemizde her ortam ve duruma uygunluk gösteren ve sizi her durumda asil ve zarif gösteren doğal makyaj yapımı tarifi vermeye çalışacağız. Bu makyaj tarifi ile her daim bakımlı ve etkin bir görünüme kavuşmuş olacaksınız.

 

Doğal Makyaj Teknikleri

Yazımızın bu bölümünde doğal makyaj teknikleri olarak doğal makyajın nasıl yapıldığı hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. İşte doğal makyajın sırrı olan teknikler ve özellikler;

  • Doğal makyaj için öncelikle cildinizin yapınıza uygun olan fondöten seçin. Mat bir seçim bunun için ideal olacaktır.
  • Göz farı için toprak rengine benzer tonda renk seçenekleri uygundur.
  • Dudak renginizle uyum olacak şekilde ruj tercihinde bulunmanız yeterli olacaktır.
  • Doğal makyajını daha etkin hale getirmek isteyen kişiler yine uygun tonlarda göz kalemi ve rimel tercihinde bulunabilir.

İşte doğal makyajın yapımı bu kadar kolay ve basittir. Şimdi de bu makyajın tam olarak nasıl yapıldığı hakkında bilgi verelim;

Doğal Makyaj Yapım Aşamaları

Her daim kişiye estetik bir görünüm katan uygulaması basit ve pratik olan doğal makyaj yapım aşamaları olarak öncelikli olarak cildinizin temizliğini iyi bir şekilde yapın. Cildinizi ölü hücrelerden arındırdıktan sonra cildinize nemlendirici sürün. Yaklaşık 20 dakika kadar sonra mat renk fondöteninizden az bir miktar alıp yüzünüze sürün. Sonrasında sıra gözlerde. Gözleriniz için önce krem tonlarında farı göz kapaklarınıza uygulayın. Sonrasında toprak rengi göz farını gözünüzün üstüne dıştan içe gelecek şekilde uygulayın. İsterseniz uygun tonda ve renkte rimel de gözlerinize kullanabilirsiniz. Dudaklar için uygun dudak kalemi ile dudakların çevresi geçildikten sonra uygun ton ve renklerde ruj kullanılır.