• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğal Gözenek Temizleme Kürleri

  • 1

Günlük yaşantımızda gerek hava koşulları gerek kullanılan ürünlerden dolayı gözenekler tıkanabilir. Hepimizin karşılaştığı sorunlardan bir tanesidir gözeneklerin tıkanması. Evde doğal yöntemler sayesinde gözeneklerin açılmasına yardımcı olabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin hep birlikte göz atalım.

Cildimizin üzerinden birçok gözenek bulunuyor. Bu gözenekler zamanlar kullanılan makyaj ürünlerinden, cildin hava almamasından, yanlış ürünler kullanmak gibi birçok nedenden dolayı tıkanır. Gözeneklerin tıkanması sonucu ortaya sivilce ve akne problemi çıkıyor. Özellikle iltihaplanması sonucunda insana acı verebiliyor. Duştan sonra eğer cildinize tonik uygularsanız, cildinizde ki gözenekleri net bir şekilde görebilirsiniz. Aynı zamanda iyi bir temizlik yapmış olacaksınız.

Elma Sirkesi Kürü

Elma sirkesi oldukça asitli bir sıvıdır. Aynı zamanda anti bakteriyel özelliğe sahip olduğu için cilt üzerinde de oldukça etkili bir bakım yapar. Cildin yağdan ve kirden arınmasına yardımcı olan elma sirkesi sayesinde gözenekleriniz açılacaktır.

Elma sirkesini su ile incelterek, pamuk yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz. Eğer siyah nokta varsa sıcak su ile inceltmeniz daha etkili olacak.

Yumurta Akı Maskesi

Son zamanların oldukça trend maskelerinden bir tanesi haline gelen yumurta akı maskesi gözenekleri temizlemede de oldukça etkili bir formül oluyor. Aynı zamanda genç kalmak isteyenler için kırışıklıkları giderir ve parlak görünüme sahip olursunuz.

Yumurta akı içine birkaç damla su ilave ederek köpürene kadar çırpın. Ardından cildinize uygulayın. Bir müddet bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

Maydanoz Maskesi

Maydanozun vücut üzerinde ki etkisini herkes bilir. Fakat gözenekleri açmak içinde oldukça faydalı olduğunu duyunca şaşıracaksınız. Cilt üzerinde ki toksinlerin atılmasına yardımcı olan maydanoz, sivilce oluşumunu önler.

5 dal maydanozu sıcak suyun içine bırakın. Soğuyana kadar bekleyeceğiniz maydanozlu suyu, soğuduktan sonra pamuk yardımı ile cildinize uygulayın. 10 dakika sonra cildinizi bol su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Karbonat Maskesi

Cildin PH seviyesini dengelemeye yardımcı olan karbonat, cildin derinlemesine temizlenmesinde büyük etkisi var. Temiz cilde uygulayacağınız karbonat sayesinde genç ve parlak cilde sahip olabilirsiniz.

Su ile maske kıvamına getireceğiniz karbonatı cildinize uygulayın. Birkaç dakika sonra bol su ile yıkayın.