• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğal Gece Kremi Olarak Elma

  • 1

Meyvelerin insan sağlığı açısından pek çok yararı olduğu bilinmektedir. Meyve kullanımı sadece yemek için değil doğal güzellik ürünleri olarak kullanılmak için de yapılır. Bu yazımızda elma meyvesinin doğal ürün olarak gece kreminde nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz: Gece kremi bilindiği gibi gün boyu zararlı etkenlerle kötü bir görünüm alan cildimizin bakımında kullanılır. Bu yazımızda doğal yoldan gece kremi tarifi vereceğiz. Elma ile gece kremi nasıl yapılır bundan bahsetmeye çalışacağız.

Tarifimize geçmeden önce elmanın içeriğinden biraz bahsetmeye çalışalım; Elma içerisinde A,B ve C vitaminleri bulunur. Etkili bir cilt yapısı için cildin ihtiyaç duyduğu beta-karoten, malik asit ve antioksidan gibi maddeler elmanın içerisinde bulunur.

Cildin İhtiyacı Olan Maddelerin Özellikleri

Cildin ihtiyacı için gerekli olan ve elmanın içerisinde bulunan bu maddelerin özelliklerini aşağıda vermeye çalışacağız. Cildin ihtiyacı olan maddelerin özellikleri şöyledir;

Malik asit: Yumuşak ve pürüzsüz bir cilt yapısı için bu madde gereklidir. Bu maddenin içinde cildin ölü derilerini dökmede yardımcı özellikler bulunur.

Antioksidan: Cildin yeni bir görünüme kavuşmasında ve aynı zamanda cildin daha etkili ve mükemmel bir görünümde olması için bu madde cilt yapısında oldukça etkilidir. Bir adet elma içinde de yeterli derecede antioksidan maddesi bulunmaktadır.

Beta Karoten: Bu maddede cilt için oldukça faydalı bir maddedir. Özellikle kişilerde yaşlanma etkilerini uzatan bir madde olduğu için önemi büyüktür.

Elma İle Gece Kremi Tarifi

Maddelerin özelliklerini tanıdığımıza göre gelelim tarifimize; Elma ile gece kremi tarifi için ihtiyacımız olan 1 adet elma, zeytinyağı, gül suyudur. Tarifimiz için önce elmayı ikiye kesiyoruz. Çekirdeklerini çıkararak elmayı blender dan geçiriyoruz. Elmamız pürüzsüz bir kıvam alınca içine yarım bardağı zeytinyağı ve gül suyu katıyoruz. Karışımı ocağa koyup ısıtıyoruz. Soğuyunca kullanmaya başlayabiliriz.

Doğal kremimizi kullanmak için önce yüzümü güzelce temizliyoruz. Kremi parmak uçlarımızla dairesel hareketlerle cildimize yediriyoruz. Bir gece bekletiyoruz. Sabah uyanınca ılık suyla duruluyoruz. Bu kremi yüz dışında isterseniz ellerinizin ve ayaklarınızın bakımı için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.