• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğal Ev Yapımı Domates Maskesi Tarifleri

domates
  • 1

Cilt bakımı için her yola başvuran biz kadınlar için iyi haber! Artık cildinizi güzelleştirmek ve beyazlatmak için, lazer ışıklarına ve peeling uygulamalarına çok fazla zaman ayırmanıza gerek kalmayabilir. Aynı zamanda cebiniz de bu durumda zengin kalacak gibi duruyor. Nasıl mı? Domates maskesi sayesinde cildinizi parlatıp temizleyebilir, toksinleri cildinizden temizlemeye hemen başlayabilirsiniz!

Uyarı: Domates maskesi cildinizde alerjik reaksiyona, kızarıklık ve tahrişe neden olabilir. Bu nedenle mutlaka kullanmadan önce alerji testi yapmak için bileğinize biraz sürüp bekleyiniz. Herhangi bir kızarıklık, yanma vb. görülürse kullanmayınız!

Domatesin faydaları nelerdir peki?

Domates direnci artırır, vücudunuzun yaşlanmasını geciktirir, kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir, kemik sağlığına faydaları vardır. Bunun dışında kana, saç sağlığına, kansere, ağrılara ve güneşin zararlı ışınlarına kadar sayısız konuda faydası bulunmaktadır. Vitamin bakımından da oldukça zengin olan bu besin, cildinizi de güzelleştiriyor. Ev yapımı domates maskesi ile daha canlı ve daha temiz bir cilde kavuşabilirsiniz. Hem de masrafsız. (1)

1. Akne ve Siyah Noktalar için Domates Maskesi

Malzemeler

  • 1 adet domates

Orta boyda olacak şekilde 1 domates, maske için yeterli olacaktır. Domatesleri dik olarak bir bıçakla kesin, söğüş yapıyorken ki gibi. Kestiğiniz domatesleri bir kaba ya da tabağa alın ve bir kaşık yardımıyla ezin. İsterseniz aynı işlemi domatesleri hiç kesmeden de bir kap ve dövecek yardımıyla da yapabilirsiniz. Önemli olan, domateslerin iyice ezilmiş olması.

Bir diğer yol ise, domatesleri sadece ortadan ikiye ayırıp, orta kısmındaki çekirdekleri bir kaşık yardımıyla çıkarın ve çekirdeği küçük bir kaba alıp ezin. İstediğiniz yolu deneyebilirsiniz.

Alakalı: Siyah Noktalara Karşı Maskeler

Uygulama

Ezdiğiniz karışımı yüzünüze iyice uygulayın. Bu karışımı yüzünüzde en fazla 10 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü bol suyla yıkayabilirsiniz. Domates tek başına akne ve sivilcelere karşı çok olumlu etkiler yapar. Deneyin, eğer sivilcelerinizde azalma gözlemlerseniz, haftada en fazla 1 kez olmak üzere kullanmaya devam edin.

2. Cilt Beyazlatıcı Domates Maskesi

Cilt rengini beyazlatmak için de uygulayabileceğiniz en pratik yöntem, ev yapımı domates maskesi. Doğal domates maskesi, cildinizi olduğundan daha açık bir tona taşıyacak. Cilt Beyazlatıcı Maskeler konumuzu da okumanızı tavsiye ederiz.

Malzemeler

  • 1 adet domates
  • Bir miktar buğday unu (krem kıvamına getirecek kadar)

1 adet orta boy domatesi blenderdan geçirin. Suyu sıkılmış olan domatese, krem kıvamını verecek kadar un (has buğday unu) ekleyin ve güzelce karıştırın.

Uygulama

Krem kıvamına gelen karışımı yüzünüzde beyazlatmak istediğiniz bölgelere uygulayın. Göz çevresine yaklaştırmamaya özen gösterin. Maksimum 10 dakika yüzünüzde bekletmek yeterli olacaktır.


ETİKETLER