• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Denizde Yıpranan Saçlara Özel Bakım

  • 1

İlkbahar – yaz ayları yaklaşıyor. Deniz, kumsal, güneş ve sıcak hava olunca saçların yıpranması kaçınılmaz. Yaz aylarında saçlarınızın yıpranması imkansız nerede ise. Şimdiden tatil planları yapıyorken, deniz ve güneşten uzak durmak imkansız. Peki, yıpranan saçları nasıl onarırım? Yıpranan saçlara nasıl bakım yapılmalı?

Saçın yıpranmasına neden olan birden fazla faktör var. Deniz, kumsal, güneş, yaz sıcakları derken, ee birde üzerine saçlara fön veya düzleştirici kullanınca saçlar berbat bir hal alıyor. Yıpranıp, kırılan saçları eski haline getirmek zor olsa da sizlere bugün bakım önerileri vereceğim.

Saçın yıpranma Seviyesini İyi Bilmek Gerek

Saçlarımız yıprandı, fakat hangi derecede yıprandı. Yıpranmanın boyutunu bilmek bakım yapmak için atacağınız ilk adımdır. Saçların nasıl yıprandığını belirtmeniz size burada doğru bakım yapmanıza yardımcı olacak.

Saçınıza Keratin Yaptırın

Saçın en önemli proteinleri arasında yer alan keratin günümüzde güzellik merkezlerinde yapılıyor. Saçlar en çok yaz mevsiminde zarar görür. Özellikle yazın en çok uygulanan bakım türleri arasında keratin yer alıyor. Çünkü tam anlamı ile saçlara bakım yaparak eski saçınıza geri dönüş yapmanıza yardımcı oluyor.

Peki, keratin ne işe yarıyor;

Keratin yaz aylarında yıpranan, kırılan, hatta kabaran saçları eski görünümüne döndürmeye yardımcı oluyor. Saç keratin sayesinde parlak ve canlı durur. Yazın etkenlerinden dolayı keratinini kaybeder. Bu uygulama esnasında ise saçın keratini saça geri yükleniyor. Kimyasal olarak uygulansa da kısa sürede istenilen görünüme sahip olabiliyorsunuz.

Kırılan ve Kabaran Saça Özel Bakım

Saç uçlarınız kırıldı, sürekli kabarıyor ise saçlarınızı nemlendirmeniz gerekir. Nemli saç daha parlak ve bakımlı duracaktır.

Saçlarda hava koşulları nedeni ile cilt gibi kuruyan bir yapıya sahiptir. Kuruyan bir saç samana benzer. Saçın nemini özel bakımlar ile kazandırarak, kırılmasını ve kabarmasını önleyebilirsiniz.

Saça Havyar İle Bakım Yapın

Havyar tanelerinden esinlenerek yapılan bu bakım saçın hacmini kazanmasına yardımcı oluyor. Bu bakım genel olarak keratinden sonra önerilir. Yine güzellik merkezlerinde havyar ile bakım yaptırarak saç kökünden, ucuna kadar bakım yaptırmış olursunuz.