• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Denizde Yıpranan Saçlara Bakım

  • 1

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, her insanın deniz ya da sahil kenarlarına akın etmesi doğal bir süreç olarak kendisini göstermektedir. Bu sebeple, denizde yıpranan saçlara bakım konusu da büyük bir öneme sahip olmaktadır. Tatilinizin heba olmaması ve hem ruhsal, hem de fiziksel olarak yüksek çıtada bulunmanız için saçlarınızın bakımına özen göstermelisiniz. Deniz sularının, birçok insanın saçlarını yıprattığı ve belirli dökülmelere yol açtığı bilinmektedir.

Deniz Etkisinden Saçları Korumak

Kuaförlerde zarar gören saçlar kadar, denizlerde yıpranan saçlar için de belirli bakım ve dengeli bir sağlık tablosu çizilmelidir. Güneş ve denizin etkisi ile saçların matlaştığı, zayıfladığı ve güçsüzleştiğini belirtmeliyiz. Saç bakımı arasında deniz konusunun büyük bir önem taşıdığını ve pek çok şikâyete yol açtığını da eklememiz gerekiyor. Saç maskelerinden yararlanabileceğiniz kadar şampuanınız uygunluğu ve kalitesi de önemli olacaktır.

Parlak Ve Canlı Saçlar İçin Neler Yapılmalıdır?

Güneş ışınlarının ve deniz suyunun saçları yıpratıcı etkisi olduğu kadar, bunun önüne geçebilmek ve sağlıklı bir bakım kürüne sahip olmak da zorunluluktur. Denizde yıpranan saçlar için neler yapılmalıdır? Sorusuna yanıt olarak; doğal saç kürleri ve maskelerini gösterebiliriz. Saçlarınızın beslenmesi ve kepeğin minimumda yol alması adına aşağıdaki önerilerimize kulak kabartabilirsiniz.

Yumurtalı Zeytinyağı Maskesi

Saçlarınızı canlandırmak ve kuruluğunun önüne geçmek istiyorsanız, zeytinyağı ve yumurta ikilisi bu maskemizi uygulamalısınız. Saç diplerini besleyici gücü bulunan zeytinyağının, mineral ve protein etkisinin yanı sıra kepeği azalttığı da bilinmektedir. Saç nemlenmesinin önüne geçeceğini de söylersek yanılmış olmayız.

Hazırlanışı; Yumurta ve zeytinyağını bir kabın içerisinde karıştırmalısınız. Daha sonra, bu karışımı masaj şeklinde uygulamalı ve havlu ya da streç bir film yardımı ile kapatmalısınız. Yaklaşık 1 saat beklemeli ve saçlarınızı yıkayarak kurulamalısınız.

Zeytinyağı, Badem Yağı Ve Avokado Yağı Mucizesi

Saç kırıklarını engelleyici gücü ile bu maskemizi kullanabilir ve sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Badem yağının saç çoğalmasında, avokado ve zeytinyağının ise nemlendirici, besleyici, parlatıcı etkileri bir hayli fazladır. Denizde yıpranan saç için oldukça yararlı bu maskenin yapımı ise aşağıdaki gibidir;

Hazırlanışı; Zeytinyağı, badem yağı ve avokado karışımını saçınız oranında karıştırmalı ve saç diplerinize uygulamalısınız. 1 saat kadar beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.