• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dayanıklı Makyajın Sırları

  • 1

Makyaj bayanların en önemli aksesuarı ve aynı zamanda da en büyük kurtarıcısıdır. Neredeyse her bayan makyaja karşı ilgi duymakta ve günlük yaşamında az da olsa makyaj yapmaktadır. Makyaj tonlaması gidilecek ortama göre farklılık göstermekte olsa da makyajın akması ortamlarda bayanları zor duruma düşürmektedir. Bu sebepten dolayı özellikle özel davetlerde suya dayanıklı makyaj malzemesi kullanmak ve makyajın dayanıklı olmasını sağlamak büyük önem taşımaktadır.

Makyajın akması bayanlar için kötü bir durumdur ve her bayan makyajının kalıcı olmasını ister. Bu aslında çok kolay. Siz de makyajınızın kalıcı olmasını istiyorsanız baz uygulaması ile makyajınızın kalıcı olmasını kolay bir şekilde sağlamanız mümkün. Makyaj esnasında uygulamış olduğunuz baz ne kadar kaliteli olursa makyajınız o kadar daha harika ve pürüzsüz görünür. Yüzünüze uygulayacağınız bazın çok fazla yağ içermemesi gerekmektedir.

Baz uygulaması ile topaklanan ve bozulan far ve fondöten uygulamanızı iyi bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında makyajınız akıyor ise bu baz uygulaması sizi kurtaran en büyük yardımcınız olacaktır.

Göz Makyajının Kalıcı Olmasını Sağlamak

Göz makyajı kalıcılığını sağlamak için ise göz kapağına sürülecek olan farın altına bir baz uygulaması yapmak gerekmektedir. Bu baz açık renk bir göz farı, pudra veya sıvı bir far bazı olabilir. Eyeliner ve maskara uygulamasının daha kalıcı olmasını sağlamak için suya dayanıklı olan ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu ürünler göz kapağının üst tarafına bulaşma yapmaz ve mükemmel dayanıklı sonuçlar yaratır.

Dayanıklı Makyaj İçin Kullanılan Malzemeler

Krem ürünlerin üzerine pudra ürünlerin kullanılması makyajın kalıcılığını arttırmaya yardımcı olmaktadır. Suya dayanıklı pek çok makyaj malzemesi bulunmaktadır. Bu ürünler su darbelerine ve tere karşı gün içerisinde makyajın yüzde daha dayanıklı kalmasını sağlar ve makyajın akmasını engeller.

Tüm bu uygulamaların dışında makyaj sabitleyici spreyler de makyajın kalıcı olması için kullanılan ve günü kurtaran ürün olarak büyük ilgi görmektedir. Bu sprey makyaj uygulaması yapıldıktan sonra cilde yaklaşık olarak 30 cm ilerden olmak koşulu ile püskürtülür ve bu uygulama makyajın dayanıklılığını büyük ölçüde arttırmaya yardımcı olur.