• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Daha Uzun Kirpikler İçin 5 İpucu

  • 1

Havalar gittikçe daha da sıcaklaşırken bu yapışkan, nemli zaman diliminde, isteyeceğimiz son şey kirpiklerimizde biriken makyaj kalıntılarıdır. Ama uzun, tatlı kirpikler – bunlar yıl boyunca bir zorunluluk halidir. Zaman alıcı kalıcı kıvırma işlemleri veya pahalı yolları denemek zorunda kalmadan mükemmel kirpikler elde etmek için bu beş kuralı izleyin.

  1. Kirpik Kıvırıcıları Önemlidir

Sonia Kashuk Beauty’nin makyaj sanatçısı ve kurucusu Sonia Kashuk, kirpik kıvırıcıları tarafından “vay” efekti veren kirpikler için tam onay veriyor. Kirpik kıvırıcı seçerken kaliteli olmasına ve kirpiklerinizi güzel bir şekilde kıvırdığından emin olun. Maksimum sonuç almak için hassas bir pompa hareketi ile kirpik tabanından yukarı doğru hareket edin. Daha sonra maskara uygulayın, bu kirpiklerinizin daha da kıvrılmasını sağlarken daha dolgun göstermeye de yardımcı olacaktır.

  1. Kirpiklerin Maskara Katmanları Arasına Girmesine İzin Verin

Her kat arasında biraz sabırlı olun. Her kat arasında biraz kuruma süresinin verilmesi, maskaranın, her bir tabaka üzerinde büyük bir topak olarak ilerlemek yerine oturmasına ve inşa edilmesine izin verecektir.

  1. Kirpik Tarağı İle “Örümcek Kirpikleri” Önleyin

Maskara uyguladıktan sonra kirpikleri tarayarak kirpiklerin birbirine yapışmasından kaçının. Metal dişli kirpik tarağı anahtar bir alettir; Bir kat maskara uygulayın, birkaç saniye bekleyin, kirpiklerinizi kirpik tarağı ile fırçalayın ve sonra bir sonraki maskara katını uygulayın. Bu yöntem size tek tek ayrılmış kirpikler sunacaktır.

  1. Farklı Maskaraları Karıştırarak Katmanlar Uygulamayın

Bazı formüller iyi karışmayarak kümelenmeyi sona erdireceğinden,  bu tavsiye edilmez. Ancak, bazı ürünleri karıştırmak veya eşleştirmek işe yarıyor. Eğer sevdiğiniz bir maskara fırçası varsa, bir diğerini perfore ederseniz, onu temizleyin ve en sevdiğiniz formülle veya kirpik tarağı olarak kullanın.

  1. Kirpiklerinizi Günlük Olarak İyileştirin ve Tedavi Edin

Saç gibi, kirpiklerin de biraz bakıma ihtiyacı vardır. Dior Diorshow Maximizer Lash Plumping Serum gibi kirpik kremleri, astar olarak pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Bu tarz kirpik ürünlerinden faydalanarak kirpiklerinizin makyajdan önce hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Kirpik uzatma ürünleri ise kirpik büyüme döngüsünü teşvik ederek kirpiklerin daha uzun,  daha koyu ve daha kalın olmasını sağlıyor.