• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Daha Dolgun Dudaklar için 5 İpucu

dudak
  • 1

Dolgun görünen dudaklar yüz güzelliğinin etkileyiciliğini artırır. Konuşurken ve gülerken sürekli ön planda olan dudaklar da iri ve dolgun görünüm yüze daha dolu ve güzel bir görünüm katıyor. Dudaklarda dolgunluğu artırmak için hemen cerrahi müdahale veya botoksa başvurmanıza gerek yok. Önce doğal yöntemlerle dudaklarınızdaki dolgunluğu artırmayı mutlaka denemelisiniz.

Daha dolgun ve iri dudaklara sahip olmak için izleyebileceğiniz yollar ve doğal ipuçlarını sizin için bir araya getirdik. Bu ipuçlarını uygularken, alerji gibi etmenleri göz önünde bulundurunuz ve cildinizin tepki gösterdiği hiç bir uygulamayı kullanmayınız.

tarçın

1. Dolgunlaştıran Tarçın Maskesi

Tarçının kan dolaşımını hızlandıran bir etkisi var. Dudaklardaki kan dolaşımını artırdığımız zaman dudaklar dolgunluk kazanıyor. Aynı zamanda güzelleştirici ve nemlendirici etkileriyle bilinen hindistan cevizi yağı da dudaklarınıza gerekli bakımı yapıyor. Tarçın maskesini 5 dakika içinde hem hazırlamış hem uygulamış ve çoktan durulamış bile olacaksınız.

Malzemeler & Uygulama

  • 2 çay kaşığı şeker
  • 2 çay kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 1 çay kaşığı tarçın

Uygulama sırasında dudaklarınızda hiç bir lip balm, ruj vb. bulunmamalıdır. Çıplak dudağa uygulayınız.

Yukarıdaki malzemeleri karıştırıp hazırlayınız. 1 dakika boyunca dudaklarınıza masaj yaparak uyguladıktan sonra 2 dakika bekletip bol suyla durulayınız.

2. Dudak Kalemi ile Dolgun Gösterme

Dudak kalemi dudaklarınızı dolgun göstermede büyük bir yardımcı! Yaptıkça profesyonelleşeceğiniz bu makyaj hilesinde, önce dudaklarınızın normal çizgilerinin biraz dışını, dudaklarınızın doğal renginde bir dudak kalemi ile çiziniz. Daha sonra dilediğiniz renkte ruj kullanarak doldurunuz.

Hatta dudak kaleminin etkisini daha da artırmak için dudak renginizden bir kaç ton daha koyu bir rengi tercih edebilirsiniz.

3. Aydınlatıcı Far ile Yansıtma

Aydınlatıcı far doğru noktalarda kullanıldığında bir şeyi olduğundan büyük gösterme konusunda çok başarılıdır. Özellikle gözleri büyük gösterme ve iri göz makyaj hilelerinde sıklıkla kullanılan aydınlatıcı far dudakları dolgunlaştırma ve iri göstermede de işimize oldukça yarıyor.

Gelen ışık emilmeyip yansıtıldığında, göz o bölgeyi daha geniş gibi algılıyor. Peki nasıl uygulamalıyız?

Alt dudağınızın hemen altına orta kısma ve üst dudağınızın üstündeki V bölgesine, göze batmayacak şekilde aydınlatıcı far uygulayınız. Deneyerek yoğunluğu ayarlayınız.

Alakalı İçerik: Gözleri Büyük Gösteren 5 Makyaj İpucu

4. Koyu Renkli Rujlar Masum Mu?

Koyu renkli rujlar dudaklarınıza gelen ışığın büyük bir kısmını emer ve yansıtmaz. Bu da dudak bölgenizin olduğundan daha ince ve küçük görünmesine neden olabilir. Yani ilk bakışta öyle algılanacaktır. Bunu engellemek için daha parlak renkli rujları tercih etmenizi öneririz.

Eğer çok sevdiğiniz koyu renkli rujları kullanmaya devam etmek istiyorsanız, yukarıda verdiğimiz ipuçlarını uygulamayı ihmal etmeyiniz.

5. Lip Balm & Nemlendirme

Çatlamış ve kuru dudaklar dolgun bir görünüme sahip olsalar dahi pek iç açıcı görünmezler. Hem de sağlık açısından zararlıdır ve enfeksiyonlara neden olabilir. Edineceğiniz güvendiğiniz bir markaya ait lip balm veya Ev Yapımı Dudak Balmı Tarifleri ile dudaklarınızın sağlığını ve güzelliğini korumayı ihmal etmeyiniz.

Lip balm aynı zamanda şeffaf bir tabaka oluşturarak dudaklarınızın daha parlak görünmesini sağlar. Bahsettiğimiz gibi parlak görünüm, dolgun bir görünüm için önemli bir adımdır.