• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cilt Tipine Göre Parfüm Seçimi

  • 1

Parfüm günümüzde hem bayanlar hem de erkekler olmak üzere hemen hemen herkes tarafından kullanılmaktadır. Parfüm seçimi yapılırken parfümün cilt tipi ile uyum sağlaması oldukça önemlidir. Parfümler farklı kokulardan meydana gelmekte ve her zevke hitap eden koku mutlaka bulunmaktadır.

Parfüm seçimi yaparken cilt tipine göre parfüm seçimi yapılması kokunun daha etkili ve daha güzel olmasında etken göstermektedir. Parfümler çeşitli kimyasallardan üretilmektedir ve her parfümün içeriği farklıdır. Parfümlerin bazıları ağır bazıları ise hafif bir kokuya sahip olurken aynı zamanda bazı parfümler geçici bazı parfümler ise günlerce kalıcı olabilmektedir.

Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfüm seçimi günümüzde pek çok insan tarafından önemsenmiyor olsa da aslında parfüm seçiminde kişinin kendisini yansıtan parfümü bulması gerekir. Parfüm seçimi yapılırken cilt tipine göre parfüm seçimi yapılması cildin zarar görmesine ve alerji olmasına engel olmaktadır.

Parfümün güzel ve etkileyici kokmasında ten uyumu büyük önem taşımaktadır. Bazen başkasının üzerinde beğenmiş olduğunuz koku sizin üzerinizde hoş durmayabilir ve itici bir koku haline gelebilir. Ayrıca parfümün cilt tipi ile uyumlu olması parfümün kalıcı olması üzerinde de büyük etki sağlamaktadır.

Esmerler, kumrallar ve sarışınlar farklı cilt tiplerine sahiptir. Herhangi bir parfümün kokusu bu üç cilt tipinde de farklı bir koku salgılamaktadır. Parfüm seçimi yaparken uzman bir kişiye danışmanız çok daha etkileyici bir kokuya sahip olmanızı sağlayacaktır.

Parfümünüz İle Kişiliğinizi Yansıtın

Seçtiğiniz parfüm aslında kişiliğinizi yansıtma konusunda büyük etken sağlamaktadır. Parfüm kokusu kişinin cilt tipine göre kalıcı ya da geçici olabilmektedir. Parfüm seçiminde cildin yağ oranı da önem taşımaktadır.

Kimi kişiler hafif kokulardan hoşlanırken kimi kişiler ise ağır ve dikkat çekici kokulardan hoşlanmaktadır. Yağlı cilde sahip olan kişilerde parfüm kokusu çok daha uzun ve kalıcı olabilmekte, kuru cilde sahip olan kişilerde ise kokular daha kısa süre kalıcılık sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı kuru cilde sahip olan kişilerin daha baskın ve ağır koku kullanması, yağlı cilde sahip olan kişilerin de daha hafif kokular kullanması önerilmektedir.