• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cilt Kremini Kokusuna Göre Değil Özelliklerine Göre Seçin

  • 1

Cildinize uygun olmayan kremler çoğu zaman cilt tahrişlerine neden olabilir. Hatta yanlış özellikleri kullanıyorsanız bu cildi daha kötü hale getirecektir. Her kişinin kendine has cilt tipi vardır. Cilt bakımı yapmadan önce cilt tipini öğrenmekte fayda var.

İkinci yapılan hatalardan biri ise kremleri çoğu zaman kokusunun güzel olup olmadığına göre alıyoruz. ‘’Bu ne kadar güzel kokuyor’’ deyip aldığımız kremler mutlaka vardır. Yanlış yapıyoruz. Cilt tipini öğrendikten sonra fonksiyonlarına ve özelliklerine bakarak kendi cildimize uygun krem almalıyız.

Doğru Cilt Bakımı

Cilt bakımı dikkat edilerek yapılması gereken bakımlar arasında yer alıyor. Doğru cilt bakımı yapmak için doğru ürünler kullanılması gerekir. Kremler içerisinde birden fazla etkili faktörler kullanılmaktadır. Doğru cilt bakımı için kendi cilt tipinize uygun kremler ve losyonlar seçmeniz gerekir. Hatta eğer cilt bakımı konusunda bilinçli değil iseniz uzman kişiler tarafından bilgi almanızda fayda var.

Peeling İçin Uzman Desteği

Cilt bakımında cilt peelingi kullanmak çok dikkat ister. Özellikle yanık ve tahrişler peeling ürünleri yüzünden oluşabilir. Peeling yanlış kullanıldığı zaman cilt soyulmaları bile oluşabiliyor. Bu nedenle destek almanızda fayda var.

Parfüm İçerikli Ürünlere Dikkat

Kremler içerisinde yer alan etken maddeler parfüm ile karışması durumunda farklı reaksiyonlara neden olabiliyor. Durum böyle olunca yanlış kullanım yapıldığında da cilt tahrişlerine neden oluyor.

Cilt Bakım Ürünleri Kişisel Kullanılmalı

Cilt bakım ürünleri kendi cildinize göre seçilmesi gerekir. Fakat çevremizde arkadaşlarının ürünlerini kullanan çok oluyor. En çok yapılan yanlışlardan biride bu diyebiliriz. Kendi ürününüzü kimsenin kullanmasına izin vermemelisiniz.

Taklit Ve Ucuz Ürünlerden Kaçın

Günümüzde her şeyin taklit ürünü çıkmaya başladı. En kaliteli markaların çıktığı gibi kozmetik dalında da taklit ürünler piyasaya sunulmaktadır. Ucuz ve taklit ürünlerden kullanmamaya dikkat etmek gerekir. Cilt bakımı ürünleri seçerken kendi adları altında satılan mağazalardan ya da ürünün gerçek olduğunu dair bulunan simgesine bakmayı unutmayın.

Cilt bakımı önemli olduğu kadar seçtiğimiz ürünlere de dikkat edelim. Sağlıklı yaşam için bunlara dikkat edelim.