• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cilt Gerginleştirici Doğal Maskeler

maske
 • 1

Daha gergin ve sıkı bir cilt gençliğin ve sağlığın göstergelerinden biri. Cilt sağlığını koruyarak daha gergin bir cilde sahip olabilirsiniz. Sağlıklı bir beslenme düzeni izlemek, doğru ve kaliteli bir uyku düzeni izlemek cilt sağlığını artırmak için başlıca dikkat etmeniz gerekenlerden. Bunların yanı sıra cildi doğal gerginleştirici maskelerle desteklemek, daha hızlı sonuç görmenize yardımcı olacaktır. Yüz güzelliği için kullanabileceğiniz cilt maskelerini vücudun hassas bölgelerine uygulamadan önce mutlaka doktor tavsiyesi alınız.

Uyarı: Aşağıda tarifi verilen gerginleştirici maskelerden herhangi birinde cildinizde alerjik reaksiyon oluşturabilecek malzeme varsa kullanmayınız. Deneme amaçlı bileğinize sürerek test edebilirsiniz.

Uyku düzeninin cilt üzerinde önemli rol oynadığını biliyor muydunuz? Özellikle cildin sıkı ve gergin görünmesi kaliteli bir uyku ile mümkün. Maske tariflerine geçmeden önce Uyku Düzeni Güzelliğimizi Nasıl Etkiliyor yazısını okumanızı tavsiye ederiz.

Gerginleştiren Yumurta Beyazı Maskesi

Yumurta beyazı daha öncede vücut sıkılaştırma maskelerinde tarifini verdiğimiz bir maske. Yumurta beyazının gerginleştirici etkisini ilk kullanımda fark edeceksiniz. Besleyici özelliği ile de cildinizin dışardan bakımında faydalı bir yardımcıdır.

Yapımı

 • 1 adet yumurta
 • Yarım çorba kaşığı yağsız yoğurt

1 yumurtanın beyazını bir kâseye koyunuz. Üzerine yarım çorba kaşığı kadar yağsız yoğurt ekleyiniz. İyice karıştırıp temiz parmaklar ile cildinize uygulayınız. Yaklaşık 20 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile durulayınız. Dikkat: Sıcak suyla durulamak yumurtanın katılaşıp parçalanmasına neden olur. Sizi uğraştırmaması için soğuk suyu tercih ediniz.

Muz ve Bal ile Sıkılaştırma

Bildiğiniz gibi muz mineral açısından çok zengin bir meyvedir. Cilde gerginleştiren bir etki yapar ve balın doğal nemlendirici yapısıyla cildimizi sıkılaştırırken doğal nemine kavuşmasına yardımcı olup yumuşatır.

Yapımı

 • Yarım muz
 • 1-2 çay kaşığı doğal bal (sürülecek alanın genişliğine göre)
 • 3 damla kadar badem yağı

Yarım muzu blender ile parçalayıp oda sıcaklığında bal ile karıştırınız. Üzerine 3 damla badem yağı ekleyiniz. Cildinize temiz bir fırça ya da parmaklarınız ile uygulayınız ve 15 dakika kadar bekletiniz. Ardından bol suyla durulayınız.

Temizleyici Çilek Maskesi

Daha önce tarifini verdiğimiz çilek maskesi çok beğenildi ve birçok olumlu geri dönüş aldık. Çilek maskesi cildi temizlemenin yanı sıra cildi gergin ve canlı gösteriyor. Ölü hücrelerden arındıran ve cildi gerginleştirmeye yardımcı çilek maskesini alerjiniz yoksa mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Çilek maskesinin faydaları ve çilekle yapabileceğiniz maskeleri öğrenmek için Tıklayınız.

Yapımı

 • 2 adet çilek
 • 1 çay kaşığı limon suyu
 • İsteğe bağlı olarak doğal yağlardan 1-2 damla eklenebilir.

Çilekleri blender ile parçalayın ve limon ile karıştırarak cildinize uygulayınız. 10 dakika kadar beklettikten sonra bol suyla durulayınız.


ETİKETLER