• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cilt Bakımını İhmal Etmeyin

  • 1

Cilt bakımı daha güzel ve daha pürüzsüz bir görünüme sahip olabilmek adına büyük önem taşımaktadır. Cilt bakımının düzenli bir şekilde ve aksatılmadan yapılması ciltteki kırışık oluşumunu engelleyerek yaşlandırmayı geciktirmesinin yanı sıra aynı zamanda sağlıklı yaşam açısından da büyük faydaları bulunmaktadır.

Cildinize her gün düzenli bir şekilde bakım uygulayarak cildinizin daha sağlıklı ve daha güzel bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Cilt bakımı için ciddi paralar harcamanıza gerek yok. Evde doğal yöntemler ile cilt bakımınızı gerçekleştirebilir nemlendirici kremler ile cildinizin daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Cilt bakımının düzenli bir şekilde yapılması ciltte çatlak oluşumunu da engellemektedir.

Ciltte Çatlak Oluşumları

Ciltte çatlak oluşumu pek çok sebebe bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Çatlak oluşumlarına zamanında müdahale edilmez ise ciltte kalıcı olabilmekte ve tedavisi mümkün olmamaktadır. Gün içerisinde kendinize ayıracağınız yarım saat bir bakım saati cildinizin sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Genel olarak hızlı kilo alıma ve hızlı kilo verme ya da hamilelik döneminde gözlemlenmekte olan çatlaklar cilt kuruluğundan da meydana gelebilmektedir. Cildin nemli tutulması ciltte çatlak oluşumunu azaltma konusunda büyük fayda sağlamaktadır. Aktarlardan ve eczanelerden kolay bir şekilde temin edebileceğiniz doğal ve bitkisel yağlarla evde cilt bakımınızı maliyetsiz ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Cilt Kuruluğuna Son Verin

Kendinize zaman ayırarak cildinizi biraz şımartmaya ne dersiniz? Özellikle kuru cilde sahip olan kişilerin ciltlerini nemlendirici bakım kremleri ve yağlar ile nemlendirmesi ve düzenli olarak cilt bakımı uygulaması gerekmektedir. Cilt bakımı yapılırken kullanılmakta olan krem ve bakım yağlarının cilt tipine uyumlu olması cilt sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Aksi durumda cilt bakımı yaparken cildinizin daha çok zarar görmesine sebebiyet verebilirsiniz.

Cilt bakımının düzenli ve aksatılmadan yapılması cildiniz pek çok fayda sağlamaktadır. Cilt bakımının başlıca faydaları arasında ölü derilerden kurtulma, cildin daha sağlıklı ve bakımlı görünmesi, yaşlanmayı geciktirme ve daha dinç bir görünüme sahip olma gibi pek çok seçenek yer almaktadır. Ayrıca spor yapmak da daha sıkı bir vücuda sahip olmanıza katkı sağlamaktadır.