• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cilt Bakımında Gece Kremi

  • 1

Cilt bakımı vücut sağılığı açısından büyük önem taşımaktadır. Pek çok kişi cilt bakımını ihmal etmekte ya da cilt bakımı için hiçbir şey yapmamaktadır. Ama ne kadar bakımlı bir cilde sahip olursak o kadar sağlıklı bir yaşam süreriz. Evde kendiniz de dikkat ederek cilt bakım kremleri yardımı ile sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Cilt bakım kremleri farklı türlerdedir. Bazı kremler gece kullanılmakta bazıları ise gündüz kullanılmaktadır.

Cilt bakımında gece kremi kullanmanın cildimize pek çok faydası bulunmaktadır. Cilt metabolizması gece normale oranla çok daha hızlı bir şekilde çalıştığı için gece yapılmakta olan cilt bakımı sağlıklı bir cilt açısından büyük önem taşımaktadır.

Cilt Bakımda Gece Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cildin kendini yenilemesinde büyük yardımı dokunmakta olan gece kremleri cilt tipine uygun seçilirse çok daha etkili sonuç verir. Gece kremleri normal kremlere oranla çok daha az yağ içermektedir. Genel olarak gece kremi 20 yaş ve üstü kişiler için uygun görülüyor olsa da yine de gece kremi kullanmadan önce mutlaka cilt muayenesi yapılmalıdır.

Cilt bakım kremleri cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Kuru cilt tipleri için yağ oranı yüksek olan kremler tavsiye edilirken yağlı cilt tipleri için ise yağ oranı düşük olan cilt bakım kremleri tavsiye edilmektedir. Cilt bakımı için kullanılmakta olan gece kreminde yanlış bir seçim yapılmış ise sonuç olarak ciltte sivilce, kırışıklık ve sarkma gibi problemler ortaya çıkabilmektedir.

Gece Bakım Kreminin Faydaları Nedir?

Gece bakım kremleri özellikle bayanlar tarafından en çok tercih edilmekte olan bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Gece kremleri genel olarak gece uyumadan önce cilt güzel bir şekilde temizlendikten sonra uygulanmaktadır. Cildin yaşlanmasını önlemeye yardımcı olan ve kırışık girme konusunda fayda sağlayan gece bakım kremleri her cilt tipine özel olarak üretilmektedir.

Yapılan araştırmalara göre gece saatlerinde 11’den sonra ciltteki kan dolaşımı hızlandığından dolayı kremin emilimi de kolaylaşmakta ve kremin etkisi çok daha hızlı bir şekilde gözlemlenmektedir.