• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cildiniz İçin Meyve Maskeleri

Cildiniz İçin Meyve Maskeleri
  • 1

Cildiniz İçin Meyve MaskeleriCİLDİNİZ İÇİN MEYVE MASKELERİ
Cildinize iyi gelecek olgun meyvelerden maske yaparak güzel bir cilt bakımı yapabilirsiniz.Meyve maskesi ile cildinizi sıkılaştırır,nemlendirir,tazelik verir.Meyvenin olgun olmasına dikkat edilmelidir.Ham meyveler tam olgunlaşmadığı için gereken vitamin değerleri düşüktür.Meyveyi ezdikten sonra çok fazla bekletirseniz vitamin değerleri düşer.Maskenizi sağlam meyvelerden yapmalısınız aksi halde çürük meyvelerde bakteri bulunduğu için pek işinize yaramayacaktır.Maske önerilerimizi 2 haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır.

Çilek Maskesi
Antioksidan bakımından zengin olan çilek cilde canlılık parlaklık verirken aynı zamanda cildi onarır.Çilek maskesi peelin etkisi de yaparak cildi ölü hücrelerden temizler.
Çilek maskesini hazırlamak için bir kaç çileği ezip göz çevrenize yaklaştırmadan yüzünüze ve boynunuza sürün.10 dk sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayıp durulayın.

Muz Maskesi

Bir muzu iyice ezip yüzünüze ve boyun bölgenize sürün.Bu maske cildinizi gerdirip parlaklık verecektir.Aynı zamanda lekelerin görünümünü azaltacaktır.

Avokado Maskesi
Olgun bir avokadoyu püre haline getirip yüzünüze ve boyun çevrenize uygulayın.Bu maskeyle cildinizdeki yorgun ve kuru görünüm yok olacaktır.

Kayısı Maskesi
İçeriğindeki beta karoten sayesinde ciltteki sivilce problemlerine iyi gelen kayısı ölü cilt hücrelerini de arındırır.Cilde yumuşaklık verir ve cildi besler.
Kayısıları ezip püre haline getirip yüzünüze uygulayıp 10 dk sonra yıkayın.

Elma Maskesi
Olgun bir elmayı ezerek yüzünüze ve boyun bölgenize sürüp 10 dk bekletip sonra ılık suyla yıkayıp durulayınız.

 


ETİKETLER