• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cildimize Bulaşan Saç Boyasını Çıkarmanın Doğal Yolu

  • 1

Saç rengini değiştirirken hemen hemen hepimizin başına gelen bir durum cildimize de saç boyası bulaşması oluyor. Ogün gideceğimiz bir yer veya davetimiz varsa bu durum pek hoş karşılanmayabilir. Peki, bunu doğal yöntemlerle nasıl vücuttan çıkarabiliriz? Cilt üzerinde ki boya lekesini çıkarma yöntemleri neler?

Bugün saçını boyayan herkesin başına gelebilecek bir konuyu ele almak istedik gelin birlikte saç boyası ciltten nasıl çıkar bir göz atalım.

Karbonat ve Bulaşık İlacı

3 yemek kaşığı kabartma tozu

1 çorba kaşığı bulaşık deterjanı

Bir kabın içerisinde karıştırılır. Temiz bir bez veya pamuk yardımı ile saç boyasını yıkadıktan sonra bulaşan yerlere sürülür. Ovarak sürdüğümüz karışım daha sonra ılık su ile yıkanır.

Bebek Yağı ile Boya Çıkarma

Bebek yağı temiz bir beze veya pamuğa bir miktar dökülür. Ciltte ki leke çıkana kadar yumuşak bir şekilde masaj yapar gibi ovulur. Saç boyasını ciltten çıkarmak için en çok kullanılan yöntemler arasında bebek yağı yer alıyor. Yumuşayan saç boyası ciltten kolay bir şekilde çıkacaktır.

Diş Macunu İle Saç Boyası Çıkarma

Diş macunu daha önce de duyabileceğiniz kavramlar arasında yer alıyor. Daha önce birçok yerde karşınıza çıkan diş macunu ile saç boyasını çıkarma işleminiz de kolay olacak. Yalnız dikkat etmeniz gereken jel formunda bir diş macunu değil de daha kıvamlı olması gerekiyor. Bir pamuk yardımı ile boya bulaşan yeri ovarak çıkarabilirsiniz.

Vazelin İle Ciltten Saç Boyası Çıkarma

Saç boyası bulaşan yere vazelin ince bir tabaka şeklinde sürülür. Pamuk yardımı ile dairesel hareketlerle masaj yapar gibi ovarak saç boyasının rengini çıkartabilirsiniz. Vazelin cilde karışmaya başlayınca saç boyası rengi giderek solar. En son ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Sabun ve Saf Alkol

Boya bulaşan yerleri silmek için bir pamuğa saf alkol damlatın. Lekeli yerlere masaj yapar gibi silelim. Aynı pamuğu değiştirmeden üzerine el sabununu köpürterek sürelim. Boya bulaşan yerlere yine silme işlemi uygulayıp durulayalım. Leke kısa süre içinde çıkacaktır.