• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Burçlara Göre Makyaj Önerileri

  • 1

Kadınların makyaj önerilerine ne kadar büyük önem verdiği herkes tarafından bilinmektedir. Peki, astroloji yolunuzla uygun bir makyaj kombini yaratmak istemez misiniz? Öncelikle, her kadının özel ve biricik bir güzellikte olduğunun altını çizerek bu yazımıza başlayacağım. Erkeklerin ilgisini çekmek adına yapılan makyajların yanı sıra kendi astroloji alanınızla yaşayacağınız bir deneyime hazır mısınız? Burçlara göre makyaj önerilerimize göz gezdirebilir ve size en uygun makyaj kombini elde edebilirsiniz.

Özgürlüğün Grubu; Hava

Bağımsızlık ve özgürlüğün grubu olarak da bilinen hava grubu; kova, terazi ve ikizler burçlarından oluşmaktadır. Bu grupta yer alan kadınların genel renkleri ise pembe ve mavidir. Göz makyajlarında lacivert tonlarına inene dek kullanabilirsiniz. Pembe allıklarla birlikte yanaklarınızda ışıltı oluşturabilirsiniz. Makyaj önerileri olarak özellikle ruh konusunda pembe ve tonlarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Sakinliğin Grubu; Toprak

Bu grupta yer alan kadınların evcimen ve sakin bir tabiata sahip olduğu bilinmektedir. Oğlak, başak ve boğa burçlarının yer aldığı bu grup sadelik yanlısı ve abartıdan uzak bir makyajı tercih etmektedir. Bu sebeple, göze çarpmayan ve duru tonların kullanıldığını belirtmeliyiz. Toprak grubunun rengi olan kahverengi tonunu yüzünüzün herhangi bir tonunda kullanabilirsiniz. Ruj, allıklar ve farlarda da pastel tonlardan kendinize makyaj yapabilir ve açık şeftali tonlarından yararlanabilirsiniz. Burçlara göre makyaj olarak açık tene sahip toprak grubunun makyaj tonlaması da aynı renklerde olmalıdır.

Çekiciliğin Grubu; Ateş

Yay, aslan ve koç burçlarının içerisinde yer aldığı ateş grubundaki kadınlarda, çekicilik ve ön plana çıkma istemi direkt olarak göze batmaktadır. Bu sebeple, makyajlarındaki renk ve çizgilerde siyah ve kırmızı tonları göze batmaktadır. Eyeliner, gözlere uygulanacak siyah kalem ve farlar önerilmektedir. Allık ve ruj konusunda kırmızının koyu tonlarını tercih edebilirsiniz.

Sezgilerin Grubu; Su

Balık, akrep ve yengeç burçlarının yer aldığı su grubunun rengi yeşildir. Bu sebeple, makyaj konusunda da yeşil tonları kullanılmaktadır. Kahverengi kalemler, beyaz farlar, şeftali rengi allıklar tercih edilmelidir. Burçlara göre makyaj çeşitleri arasında su grubuna ait bir kadınsanız eğer pembe tonlarında ruj kullanabilirsiniz.