• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Boyun Ve Gıdıdaki Fazla Yağlardan Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı?

  • 1

Boyun, hem erkekler hem de kadınlar için oldukça önemli bir kozmetik ilgi alandır. Birçok insan boyun ve çene bölgelerinde fazla yağ aldırmak için dünya çapında kozmetik kliniklerini ziyaret etmektedir. Yağ, boynunuzda birkaç farklı nedenden dolayı birikebilir, ancak başlıca nedenlerden biri aşırı vücut ağırlığı ve obezitedir. Boynunuzdaki fazla yağın arkasındaki diğer nedenler; yaşlanma, su tutma ve hipotiroidizm, Cushing sendromu ve polikistik over sendromu (PCOS) gibi sağlık durumlarıdır. Boyundaki yağın, kalp hastalığı, yüksek kolesterol ve diyabet ile yakından ilişkili olması nedeniyle, hızlı bir şekilde yağ ile başa çıkmak çok önemlidir. Bu yağlardan bir estetik cerrahî girişim ile kurtulmanız mümkün, ancak bıçağın altına geçmek riskli ve pahalıdır. Gıdıda fazla yağ problemini çözmek için, yaşam tarzı değişikliklerini, diyet değişikliklerini deneyebilir ve bazı boyun egzersizlerini yapabilirsiniz. Sonuçlar hızlı olmayacak olsa da, sağlıklı bir beslenme düzenine ve egzersiz rutinine bağlı kalmak, boynunuzdaki aşırı yağlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Gıdı Yağları İçin Egzersiz Yöntemleri

Vücudunuzdaki fazla gıdı yağlarını veya diğer yağları kaybetmenin en iyi yolu egzersiz yapmaktır. Boyun egzersizleri söz konusu olduğunda, boyun rotasyon egzersizi en iyilerden biridir. Boyun kaslarınızı güçlendirmeye de yardımcı olur. Ayrıca, boyun esnekliğini artırır.

Düz bir şekilde oturun ve tam karşınıza bakın.

Başınızı yavaşça sola bakabildiğiniz kadar çevirin.

Ardından, yavaşça sağa dönün.

Sağ ve sol tarafta 5 ila 10 tekrar yapın.

Gıdı bölgesinde biriken yağlar için bir başka iyi egzersiz, yan direnç egzersizidir. Bu egzersiz aynı zamanda boyun kaslarınızın yanı sıra üst sırtınızı da güçlendirecektir.

Sağ elinizi başınızın sağ tarafına yerleştirin.

Başınızı sağa doğru yavaşça bükün ve başınızın aşağı gitmesini önlemek için sağ elinizle geriye doğru itin.

Bu pozisyonu 10 ila 20 saniye arasında tutun.

İşlemi diğer tarafta tekrarlayın.

Günlük yaklaşık 2 veya 3 defa yaklaşık 10 tekrar yapın.

Unutmayın, boynunuzda biriken yağlardan kurtulmak için iyi bir duruş önemlidir. Aslında, oturduğunuz pozisyon boyun ve çene kaslarınız üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.