• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Boyun Ve Dekolte Bölgesi İçin Bakım

  • 1

İnsan sağlığının bir bütün olduğunu ve bu sebeple boyun ve dekolte bölgesi için bakımın son derece önemli olduğunun altını çizmeliyiz. Güneşten en fazla etkilenen bölgeler arasında bulunması, boyun ve dekolte bölgesinin bakımının önemini bir kez daha kanıtlıyor. Gün içerisinde boynumuzun katlanması, şekillenmesi ve kıvrılması söz konusudur. Aynı durumun uyku esnasında da olması, dekolte ve boyun bölgelerinin sıklıkla kırışması, kurması ve lekelenmesi sorununu da beraberinde getirmektedir. Peki, boyun ve dekolte bölgesi ile ilgili olarak nasıl bir bakım sürecine girebiliriz. İşte aradığınız cevaplar;

Boyun Ve Dekolte Bölgesi Korunma Seçenekleri

Yaşlanma ile birlikte mütemadiyen gevşeyen ve gerginleşen ciltlerin yerçekimi dolayısıyla sarkması da kaçınılmaz olacaktır. Ancak, teknoloji ve sağlık konusunda ileri bir seviyede bulunan medeniyetimizin imkânları ölçüsünde bundan kurtulmanın mümkün olduğu da bilinmektedir. Mezolifting seanslarını buna örnek olarak gösterebiliriz. Boyun ve dekolte bölgesi korunma yolları arasında, cildin gereksinme duyduğu tüm ihtiyaçları sağladığını ve içeriden nemlendirdiğini söyleyebiliriz.

Güneşten Korunmalı Ve Nemlendirici Kullanmalısınız

Sağlıklı bir dekoltenin en temel şartlarından birisi de, güneşten korunmak ve C ve E Vitaminlerini düzenli olarak kullanmaktan geçer. İhtiyaç dahilinde, lazer tedavileri, PRP, mezoliftin, dolgu yöntemleri ve botoks ile boyun ve dekoltelerinizin daha diri ve genç olmasını sağlayabilirsiniz. Dekolte uygulamalarından bazılarına değinmek ve sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Lazer Tedavisi

Kılcal damar oluşumları ve kahverengi güneş lekeleri, dekolte konusunda yaygın olarak görülmektedir. Hem kılcal damarlardaki çatlakların kaybolması, hem de sağlıklı bir sonuca erişmek adına lazer tedavileri önerilmektedir. Lazer ve ışık tedavilerinin doktor kontrolünde ve belirli aralıklarla olduğunu bilmelisiniz. Lekelerinizden kurtulabilir ve genç bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Dolgu Uygulaması

Özel tekniklerle sağlanan dolgu uygulamalarında, hyalüronik asit dolgu ürünlerinden faydalanılmaktadır. Kırışıkları gidermedeki etkisi ve boyun bölgesinin sağlıklı bir açılma sürecinin gerçekleşmesi sebebiyle tercih edilmektedir.

Botulinum Toksin Uygulaması

Dekolte cildindeki en temel oluşumun yatma seçeneklerine bağlı olması kadar ciltteki elastikiyet ve nem oranını kaybetmesi de sayabiliriz. Rahatsız olunan bölgelere uygulanacak botoks enjeksiyonlarının sağlıklı bir açılma ve gençleşme süreci kazandırması mümkün olacaktır.