• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Boyalı Saçların Bakımı

  • 1

Saçlar ve saç modelleri günlük yaşamda özellikle bayanlar için oldukça büyük önem taşımaktadır. Bayanlar genellikle saçlarında farklar yaratmayı sever. Farklı saç renkleri ve değişik saç modelleri ile farklı tarzlar yaratırken aynı zamanda saçların yıpranması da kaçınılmaz bir gerçektir. Saçlarda yapılan işlemlerde kullanılan boyalar ve ısıtıcı maddeler saçların zamanla zayıflamasına ve koparak dökülmesine sebebiyet vermektedir. Boyalı saçların bakımı normal saç bakımına göre biraz daha zordur. Boyalı saçların yıpranmaması ve canlılığını kaybetmemesi için düzenli olarak saç bakımı yapılmalı ve doğal saç maskeleri ile saç beslenmelidir. Saçların sık bir şekilde boyanması saçların yıpranmasından da öte yanmasına ve saçın kopmasına kadar ileri seviyeye dönüşebilmektedir.

Doğal Saç Bakım Maskesi

Boya ve ısıdan dolayı yıpranan ve yanan saçlarınızı evde uygulayacağınız doğal saç bakım maskesi ile tekrardan canlı ve sağlıklı bir hale getirmeniz mümkün. Yumurta maskesi saç bakımı konusunda en etkili ve en sık kullanılan maskeler arasında yer almakta ve saçları kısa sürede canlandırarak eski sağlıklı haline dönmesine yardımcı olmaktadır. Yumurta maskesini elde edebilmek için 1 adet yumurta ve 5 kaşık hindistancevizi yağı yeterli olacaktır. Bu karışımı saça komple sürerek yarım saat beklenmeli ve sonrasında ise yıkanmalıdır. Her gün düzenli olarak uygulanan bakım sonrasında saçların eski canlılığına kavuştuğunu gözle görülür bir şekilde fark edebilirsiniz.

Saç Bakım Kremi

Boyalı saçların bakımı kadar taranması da oldukça zordur. Saçları tararken zorlamak saçlarda kırılmalara yol açmakta bu da saçları zamanla yıpratarak kötü bir görünüme dönüştürmektedir. Saç bakım kremi kullanarak saçlarınızın hem tararken daha kolay açılmasını sağlayabilir hem de daha parlak ve daha canlı saçlara sahip olabilirsiniz. Saç bakım kremi saçları ve saç derisini beslemekle kalmaz saçların daha yumuşak ve daha hoş bir görünüm kazanmasına da yardımcı olur. Saçlarınızı yıkarken suyun çok sıcak olmamasına özen göstermenizde fayda var. Bunun yanı sıra şampuan ve bakım kremi seçerken de saç tipinize uygun ürünleri tercih etmeniz saçınızın sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.