• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

  • 1

Uygun bakım ve biraz yaratıcılık ile boyalı saçlarınızın parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu iyi haber çünkü kadınların% 70’i saçlarını renklendiriyor. Saç renginizin korunmasına yardımcı olmak ve saçınızın güzel görünmesini sağlamak için yapmanız gereken birkaç şey var.

Uzun Ömürlü Saç Rengi İyi Nemlendirilmiş Saçlara Bağlıdır

Saç boyaları saçı daha gözenekli hale getirebilir, bu da nemi daha kolay emmesi ve serbest bırakmasına neden olur. Bu saçlarınızın her ıslandığı zaman renk moleküllerinin kaybına neden olabilir. Mümkün olduğunca durumu koruyarak saçınızda mümkün olduğunca fazla nemi sürdürebilmeniz için ipuçları;

Saç Kalitesini Arttıran Boyalar

Kuaförünüzden saç rengi ve parlaklığını haftalarca devam ettirmeye yarayan bakım özellikleriyle profesyonel bir boya kullanmasını isteyin. Doğal yağlara sahip saç boyası, renklendirilmiş saçlarınızda nemi tutmaya yardımcı olur, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

 Kırmızı Renk İçeren Saç Boyaları, Renk Kaybına En Duyarlı Renklerdir

Kırmızı saç renkleri, en büyük moleküllere sahip olduğu için daha hızlı solma eğilimi gösterir. Molekül büyüklüğü kırmızı boyaların saça derinlemesine nüfuz etmesini zorlaştırır, böylece daha hızlı yayılırlar. Kırmızı bir renk tonu alırken, kuaförünüzün saç rengini en yüksek düzeye çıkaran saç boyasını kullandığından (saçın kütikülüne en az stresle en üst düzeye çıkardığından) emin olun.

Boyalı Saçlar İçin Şampuanlama

Suyun canlı renklerinizi yıkamasını önlemek için, cevap basittir: Saçlarınızı daha az sıklıkta yıkayın. Renk işlemine tabi tutulan saçınızın korunmasına yardımcı olan doğal yağları korumak için, haftada sadece iki veya üç kez şampuanlayın ve asla daha fazla şampuanlamayın. Bu, renginizin daha uzun süre dayanmasına ve renkli saçlarınızda sağlığınızın korunmasına yardımcı olacaktır. Dolayısı ile boyalı saçları şampuanlama işleminden uzak durmaya çalışmalı.

Boyalı Saçlar İçin Şampuan Kullanın

Şampuanlama yaptığınız zaman, saçlarınıza bir renk koruyucu saç kremi ile bakım yaptığınızdan emin olun. Bu, saç renginizin daha parlak ve daha düzgün görünmesine yardımcı olur. Saçlarınız iyi durumda olsa bile, kafanızdaki en eski tüyler olan saç uçlarını ihmal etmeyin daha az hasara sahip olun.