• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Botoksun Çözebileceği 8 Problem

  • 1

Botoks hayatımıza çok hızlı bir şekilde yerleşmiş küçük tıp operasyonlarından biri de diyebiliriz. Botoksun en bilinen alanları kaş ortası, alın ve göz çevresi olsa da farklı alanlarda da kullanılıyor. Tedavi amaçlı veya güzellik için kullanılan botoks türleri hakkında bilgi vermek istedik. Gelin birlikte en bilindik alanlar haricinde vücudumuzun başka hangi bölgelerinde kullanılmaktadır.

Kaş Şekillendirme

Kaş şekli yüzümüzün şeklini de oryaya çıkaran özelliklerden bir tanesidir. Kaşların daha dik ve güzel durmasını isteyenler genel olarak kaş şekillendirici botoks yaptırmaktadır. Yaş ilerledikçe kaşlar aşağıya doğru sarkabiliyor. Bunu tedavi etmek amacı ile alın ve kaş bölgesine iğneler uygulanıyor. Bu sayede daha şekilli ve güzel yüz hatlarına sahip olabiliyorsunuz.

Dudak

Özellikle sigara kullanan kişilerde meydana gelen dudak kenarlarında sarkıklar oluşur. Yaşın ilerlemesi ile de bu sarkıklar meydana gelebilir. Mimikler yaparken de bu kırışıklıklar daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Bu nedenle dudak botoksu uygulanır.

Boyun

Kişisel bakım yapılırken unutulan yerlerden biri boyun bölgesi oluyor. Tabi zamanla güneş ışınlarından, makyaj malzemelerinden veya yaşın verdiği olgunluktan dolayı boyun bölgesinde de kırışıklık meydana gelebiliyor. Bu nedenle boyun detoksu uygulanıyor.

Dekolte

Dekolte kırışıkları genel olarak yanlış yatış pozisyonlarından dolayı meydana gelen kırışıklıklar vardır. Fakat dekolte botoksu burada bulunan kırışıkları ortadan kaldırarak özellikle abiye kıyafetlerde daha şık durması sağlanır.

Çene

Çene kırışıkları konuşmak ve yapılan mimik hareketlerinden dolayı meydana gelir. Çene botoksu ile buda ortadan kaldırılabiliyor.

Burun

Burun yaşın verdiği koşullardan yada zamandan dolayı sarkabilir. Burada bulunan kırışıklarda yine burun detoksu ile ortadan kalkar.

Saç Derisi

Saç genel olarak terleyen bir yer. Yıkayarak veya sıcak havalardan dolayı deride sarkıklık meydana gelebilir. Saç derisi botoksu ile ortadan kalkacak problemlerden biridir.

Erişkin Akne Tedavisi

Botoks özellikle son zamanlarda burun, çene ve alın bölgesinde bulunan T bölgesine terlemeyi önlemek, sivilce ve akne sorunun ortadan kalkması maksatlıda yapılmaktadır. Erişkin akne tedavisi olarak geçmektedir.

Botoks uzman kişiler tarafından kaliteli ilaçlar ile yapılmaz ise iltihap sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.