• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Beyazlatıcı Doğal Maske Tarifleri

  • 1

Cilt güzelliği için bakım ürünlerinin cilt bakımında önemli yeri vardır. Pek çok kişi cilt bakımı için kozmetik ürünlere verilen paraya içi yanmaktadır. Bu konuda tasarruf sağlamak amacıyla doğal ürünlere eğilim artmaktadır. Doğal bakım ürünleri ile hem sağlıklı bir şekilde cilt bakımı yapılmış hem de ekonomik olarak cilt bakımından tasarruf sağlanmış olur. Cilt bakımında doğal reçeteler içinde cildinizin beyazlamasını sağlayacak beyazlatıcı doğal maske tarifleri olarak evimizde bulabileceğimiz ürünlerle sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Bu tariflere uygulayarak cildinizin beyazlamasında doğal katkısız ürünlerden yararlanabilirsiniz. Bu tarifler sayesinde hem cilt bakımınızı doğal yoldan sağlıklı bir şekilde yapabilir hem de ekonomik bir cilt bakımı uygulamanın rahatlığını yaşarsınız.

Cilt Beyazlatıcı Doğal Maske Tarifleri

Cildinizin bakımının en iyi şekilde yapılması için doğal reçeteler sizlere fayda sağlayacaktır. Cilt beyazlatıcı doğal maske tarifleri olarak şu tariflerden yararlanabilirsiniz;

Limon suyu ve yulaf maskesi: Cildinizin tonunun açılmasını sağlayan bu maske tarifi ile aynı zamanda cildinizde yer alan fazla miktarda yağ ve gözeneklerde bu tarif ile temizlenmiş olur. Tarifimiz için 2 yemek kaşığı kadar pişirilmiş olan yulafı 1 yemek kaşığı limon suyu ile karıştırıyoruz. Püre haline gelen karışımı yüzümüze sürüp yarım saat kadar bekletiyoruz.

Çay ağacı tozu maskesi: Cildinizin tonunun açılmasını sağlayan diğer tarifimiz de çay ağacı tozu maske tarifidir. Tarifimiz için 1 yemek kaşığı kadar çay ağacı tozu, 3 ya da 4 adet salatalık suyu, 3-4 damla limon suyu ve 3-4 damla domates suyu ile iyice karıştırılır. Kremsi şekilde karışım yüze sürülür ve bir süre bu şekilde bekletilir.

Portakal maskesi: Portakal doğal olarak cilt beyazlatıcı etkiye sahiptir. Portakalın cildi beyazlatmanın yanı sıra içerisindeki C vitamini sayesinde cildi besleyerek ciltteki sivilce oluşumunu da engellemektedir. Maskemizi hazırlamak için portakal kabuklarını kurutup toz haline getirin. Portakal tozlarını sütle karıştırıp kremsi bir yapı elde ettikten sonra yüzünüze bu karışımı sürün. Kuruyan maskeyi ılık su yardımıyla çıkarabilirsiniz. Maskeyi çıkardıktan sonra yüzünüzü ılık suyla durulayabilirsiniz.