• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Beyaz Lahananın Faydaları

Beyaz Lahananın Faydaları
  • 1

Beyaz Lahananın FaydalarıBEYAZ LAHANANIN FAYDALARI
Beyaz lahana vitamin bakımından oldukça zengin bir besindir. C, B ve E vitaminlerinin yanı sıra demir, potasyum ve magnezyum mineralleri içeren beyaz lahananın bağışıklık sistemini güçlendirmesinden kanserden korumaya hatta sağlıklı zayıflamaya dek birçok faydası var.Beyaz lahanayı çiğ olarak tüketebileceğimiz gibi salata ve yemeklerde kullanabiliriz.Haşlama suyunu dökmeyerek çorbalarda ve normal günde bir iki kere tüketebiliriz.İşte beyaz lahananın faydaları:
-Antioksidan özelliğine sahip olan beyaz lahana kış aylarında genelde soğuk algınlığı grip gibi bir çok hastalığın yanında kansere karşıda güçlü bir savaşçıdır.Vücudu toksinlerden arındırarak bağırsak ve mide kanserinin önüne geçer.
-Tok tutucu özelliği sayesinde obeziteye karşı faydalıdır ve diyet listelerinde mutlaka bulunması gereken bir besindir.
-C vitamini bakımından oldukça zengindir.İster salata yapıp çiğ tüketebilir ister haşlayıp suyunu içip bu besinden faydalanabilirsiniz.
-İçeriğinde bulunan kükürt ile bağışıklık sistemini güçlendirir gastrit ve mide ülserine karşı korur.Ayrıca hazmi kolaylaştırıp sindirim sistemini destekler.
-Lahanada bulunan beta-karoten A vitaminine dönüşerek göz sağlığına fayda sağlayarak gece görme fonsiyonlarını güçlendiriyor.
-Cilte sorunlarına egzama sedef akne gibi durumlarda iyileşme sürecine fayda sağlayarak hücrelerde yenilenme meydana getirmektedir.
-Kemikleri ve kasları güçlendirerek kalsiyum ihtiyacını gideriyor.Beyaz lahanayı daha sağlıklı kemik ve kas sistemine sahip olmak istiyorsanız düzenli olarak tüketmelisiniz.
-Potasyum içeriği ile kalp sağlığını koruyarak kan basıncını dengede tutmaya yardımcı oluyor.Kalp damarlarındaki tıkanmaları engelleyerek kalp sağlığını koruyor.


ETİKETLER