• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Beyaz Dişler İçin Zerdeçallı Diş Macunu

  • 1

Diş bakımı 7’den 70’e herkesin dikkat ettiği konulardan bir tanesidir. Son zamanlarda da bakım konusunda doğala dönüş başlamış oldu. Özellikle marketlerde satılan diş macunları içerisinde kimyasal ürünler bulunuyor. Bu nedenle doğal evde yapılabilen diş macunları daha çok ilgi çekiyor. Bugün sizlere muhteşem bir diş macunu tarifi vereceğim. Zerdeçallı diş macunu sayesinde bembeyaz dişlere sahip olmak mümkün.

Gün içinde içilen kahve ve çay nedeni ile diş sararmaları kaçınılmaz oluyor. Üzerine birde yenilen yemekler eklenince kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Peki, dişleri nasıl beyazlatırız? Diş beyazlatmak için evde diş macunu nasıl yapılır? Evde diş macunu yapmak istiyorsanız kesinlikle yazımızı okuyabilirsiniz. Zerdeçalın beyazlatma etkisine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Aynı zamanda zerdeçalın antibiyotik görevi olup iltihaplanmaları da önlüyor. Bu sayede diş sağlığınızı da korumuş olacaksınız. Dişinizi beyazlatmak için hazırlayacağınız bu diş macunu sadece 5 dakikanızı alacak.

Zerdeçallı Diş Macunu

Malzeme;

  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • Hindistan cevizi yağı
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu

Yapılışı;

İlk önce belirtilen ölçüde ki zerdeçal ve kabartma tozu küçük bir kase içerisine konulur. Üzerine macun kıvamına gelene kadar Hindistan cevizi yağı eklenir. Yeterli miktarı kıvama gelene kadar ayarlayın. Bu karışımı hazırladıktan sonra diş fırçanıza bir miktar alarak fırçalayabilirsiniz. Sürekli kullanım sonrasında dişleriniz kısa sürede beyazlayacak.

Zerdeçallı Diş Macununun Faydaları Neler?

Zerdeçallı diş macunu içerisinde yer alan malzemeler ayrı ayrı diş bakımı için oldukça önemli malzemelerdir. Antibakteriyel etkisi bulunan zerdeçal sayesinde hem diş bakımı yapacak hem de dişlerinizin bembeyaz olmasına yardımcı olacaksınız. Hindistan cevizi yağının diş etleri üzerinde ki etkisi oldukça büyüktür. Dişlere de etkisi bulunan Hindistan cevizi yağı çürümeleri de önleyerek sağlıklı dişlere sahip olmanıza yardımcı olacak.

Kabartma tozuna gelince dişleriniz üzerinde ovma etkisi yaratarak diş tatarlarının giderilmesini sağlayacak.

Sizde dişlerinizin bakımını zerdeçallı diş macunu hazırlayarak parıldamasını sağlayın. Markette ki diş macunları içeriğinde bulunan kimyasallar nedeni ile diş etleri üzerinde hasarlar meydana getirebilir. Sizde doğal bakım yapmak istemez misiniz?