• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bayramda Hangi Saatlerde Yola Çıkılmalı?

  • 1

 

Genel olarak otobüs ile seyahat etmek isteyenler biletleri tüketti bile. Bayram tatili yapmak isteyen herkes gün öncesinden biletlerini alarak gidecekleri tatili garantiledi. Tabi, araç ile yolculuk yapmak isteyenler yada bilet bulamayıp da araç ile tatile gitme kararı alanlarda var. Araç ile yolculuk yapmak isteyenler için tavsiyelerimiz var. Gelin birlikte hangi saatler arasında yola çıkmamız daha uygun, yolculuğu nasıl geçirmeliyiz birlikte göz atalım.

Uzmanlar tarafından saat sabah 6 ile akşam 6 gibi uykunun ağır bastığı saatler olarak bildirilmektedir. Bu nedenle bu saatler arasında yolculuğun zararlı olduğunu belirtebiliriz. Yolculuk esnasında en az 20 dakika mola verilmeli. Mola esnasında kan şekerini dengeleyici besinler tüketerek yolculuk esnasında zinde olabilirsiniz. Bayram tatilinde yolculuk yapmak isteyenler için maddeler şeklinde uyarılara da göz atalım.

Uykusuz Yola Çıkmayın!

Yola çıkacaksanız kesinlikle bir gün önceden kalkacağınız saate göre uyumanız gerekir. Uykunuzu kaç saat içinde alıyorsanız bu saat dilimini ayarlayarak istirahat etmenizde fayda var. Uykulu yola çıkmak hem sizin vücudunuzu yıpratırken. Bir yandan da sağlıklı bir yol geçiremeyeceğiniz anlamına gelir. Hem de tatilinizin bir kısmını yol yorgunluğu yüzünden kaybetmiş olursunuz.

Kazaların birçoğu uyku problemi yüzünden meydana gelmektedir. En önemlisi de bu konuya değinerek, tatile çıkmadan uykunuzu almanız gerektiğini belirtmek isterim.

Cam Ve Radyo Açmak

Yolculuk esnasında cam veya radyo açmak uykusuzluğu gidermez. Bu nedenle bunu bahane ederek uykusuz kalmayın.

Kaç Saatte Bir Mola Vermeli?

Özellikle de uzun yolculuklarda 2 saatte bir mola verilmesi daha sağlıklı seyahat edilmesine yardımcı olduğu belirtilmektedir. Molaların en az 20 dakika olup, bu zamanı kıymetli bir şekilde geçirilmesi önerilir. Örneğin; bir kahve veya çay ile karnınızı doyurun. Tuvalet ihtiyaçlarını giderin ve varsa uykunuz açılmasına yardımcı olacak etkinlikler yapın.

Böylece daha sağlıklı bir yolculuk geçirmiş olacak, tatilinizi de keyifli geçireceksiniz.