• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Batık Oluşumu

  • 1

Batık problemi günümüzde neredeyse her bayanın ortak problemi olarak bilinmektedir. Batık genel olarak epilasyon ve ağda uygulamasından sonra meydana gelmekte ve sivilce tarzına benzer görüntüsü ile cilt üzerinde kötü bir görünüme sebebiyet vermektedir. Özellikle jilet vurulan bölgelerde tahriş sebebi ile daha fazla batık oluşumu gözlemlenebilmektedir. Bu sebeple mümkün olduğunca jilet kullanımını azaltmak gerekir. Aksi durumda ciltte batıktan dolayı meydana gelen istenmeyen lekeler oluşabilmekte ve cilt tipine bağlı olarak bu lekeler kalıcı olabilmektedir. Batıklarla mücadelenin zor olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bu sebeple batık oluşumunu engellemek için önceden tedbir almak çok daha doğru olacaktır.

Bacaklarda Batık Oluşumunu Engelleme

Batık oluşumu tüylerin ters yönde alınması ya da tüylerin alınırken kırılması sonucu meydana gelmektedir. Genel olarak bacak bölgesinde sıklıkla karşılaştığımız batıkların oluşumunu engellemek için bir takım noktalara dikkat etmeniz gerekir. Tüy alma işleminde jilet ya da epilasyon aletleri tüylerin yönlerini değiştirir ve tüyler uzadıkça bacaklarda batık oluşumu gözlemlenir. Bu sebeple ağda uygulaması en doğru seçenektir. Bunun yanı sıra cildinizi ölü derilerden arındırarak ve nemlendirici yağlar ile bakım yaparak tüy köklerinin yumuşamasını sağlayabilir ve bu sayede de batık oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Bir diğer önemli detay ise tüylerin çok uzamasını beklemeden ağda yapmaktır. Bunun sebebi ise uzun tüyler alınırken tüylerin kırılma olasılığı oldukça yüksektir ve bu kırılmalar da batık oluşumuna sebebiyet verebilmektedir.

Aspirin İle Batıklarınızdan Kurtulabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Batıklar ile mücadelede evde uygulayacağınız en basit ve en etkili yöntem aspirin spreyidir. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde gerçekleştirerek batık oluşumunu engelleyebilir, daha sağlıklı bir cilde ve daha güzel bacaklara sahip olabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan aspirin spreyi için 1,5 bardak kaynamış suyun içerisine 5 adet aspirin atmanız ve bu aspirinlerin erimesini beklemeniz gerekmektedir. Sonrasında ise bu karışımı süzerek bir sprey yardımı ile haftanın en az 1 günü uygulamanız gerekir. Uygulama sonrası 2 saat bekledikten sonra bacaklarınızı ılık su ile durulayın. Batıkların kısa sürede yok olduğunu fark edeceksiniz.


ETİKETLER