• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Basenleriniz Bir Türlü Erimiyor Mu? İşte Nedeni!

salata
  • 1

Bilhassa biz kadınların ciddi sıkıntılar yaşadığı ve psikolojik travmalara girdiği konulardan en köklü olanı kilo problemi. Özellikle de basen bölgesinde oluşan yağlanmalar ve genişlemeler en çok mesaj aldığımız, öneri istenilen vücut bölgelerinden biri. Kimi basen egzersizleri yapmasına rağmen sonuç alamadığından şikayetçi, kimi ziyaretçiler ise basen eritmek için yeterli aksiyonları alıp almadığını sorguluyor, bizden tavsiye istiyor. Efendim, bu yazımızda detaylıca basen konusuna değineceğiz. Okumanızı istediğimiz diğer konularda var, hadi başlayalım

Bu tip şikayetlerin ardından herkes hemen forma girmeye karar veriyor ve özel diyetler uygulamaya, spor yapmaya başlıyorlar. Çok yoğun tempoda basen eritme çalışmaları devam ediyor. Bir süredir düzenli diyet programları izliyorsunuz ve basenleriniz bir türlü erimiyor mu? İşte nedenleri;

1. Vücuttaki Asit

Vücudunuzda aşırı asitlenme durumu meydana gelmiş olabilir. Vücudunuzda depolanmış olan yağları asitli bir bünye yakmak istemez. Bunun sebebi ise basenlerinizde depolanan yağların doymuş yağ olmasıdır. Bünye; depolanmış yağları enerjiye çevirirken, vücudunuzda daha fazla asit artığının meydana gelmesine yol açar. Daha fazla asit birikmesi de basenlerinizin incelmemesi anlamına gelir.

Bu yağlar sadece alkali zeminde çözülmeye müsaittir. Alkali beslenmeniz gerekecek bayanlar. Böylelikle vücut doymuş yağları çok rahat çözebilecek ve siz basenlerinizdeki incelmeyi gözlemleyebileceksiniz.

2. Egzersiz Olmazsa Olmaz!

Basenlerimiz vücudumuzun kas ve yağ dokularının en fazla yoğunlukta olduğu bölgelerimizden biridir. Uzman gözetiminde uyguladığınız diyete bir de düzenli spor eklemelisiniz. Eğer bir spor merkezine gidecek zamanınız ve maddi olanağınız bulunmuyor ise kendiniz evde düzenli basen eritme egzersizleri de yapabilirsiniz. Evde Basen Eriten Egzersizler konumuza göz atın, resimli anlatım egzersizler sizi bekliyor!

3. Peki Egzersiz Yeterli Mi?

Yediğiniz içtiğiniz besin ve ürünlere karşı dikkatli olmalısınız. Vücudunuza fazla doymuş yağ depolayacak yiyeceklerden ve içeceklerden uzak durmalı, sağlıklı ve kararında beslenmelisiniz. Eğer bunları yapmıyorsanız, uyguladığınız hiçbir egzersiz işe yaramayacaktır ve bunun yanında ekstradan bir vücut yorgunluğuyla başa çıkmak zorunda kalacaksınız, şimdiden haber verelim.

Alakalı Konu: Egzersiz Yaptığınız Halde Neden Sonuç Yok?

4. Kilo Veriyorum, Basenler Erimiyor

Genel kilo verme yöntemlerine başvurduysanız, vücudunuzda kilo kaybı mutlaka olacaktır ve siz kilo vermeye başladığınızı, basenlerinizin de kısa zaman içerisinde inceleceğini düşünürsünüz. Maalesef durum sizin düşündüğünüz gibi olmayabiliyor.

Sebebi çok basit; genel zayıflama yöntemlerinde vücudunuz yağ yakacaktır fakat zayıflama uygulaması bölgesel çalışılmadığı ve genele vurulduğu için basenlerinizde değişim çok az olur. Basenlerinizi eritmek için sadece genel zayıflama tekniklerini değil, aynı zamanda bölgesel zayıflama tekniklerine de başvurmalısınız. Yani basen bölgesine yoğunlaşmış egzersizlerle, bölgesel yağ yakım sürecini de başlatmalısınız.

5. Sağlıklı Beslenme

Şekeri azaltın, bitkisel çay için, gün içinde hareketli olun! Vücudunuzu sağlıklı ve zinde tutmak sadece basenlerinizi inceltmekle kalmaz; ömrünüzü uzatır, sağlıklı bir yaşamın kapısını açar ve mutluluk düzeyinizi artırır.


ETİKETLER