• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Basen Eritme Hareketleri

  • 1

Fazla kilolar ile baş etmek oldukça zor ve zaman alan bir süreci kapsamaktadır. Özellikle basen bölgesinde oluşan kilolar kötü bir görünüme yol açtığı gibi aynı zamanda pek çok bayanın ortak sorunu olarak bilinmekte. Basenlerinden kurtulmak isteyen bayanlar düzenli olarak yapılan egzersiz ve biraz da sabır ile basenlerini eriterek kolay bir şekilde çözüm üretebilmektedir.

Yapılan egzersizlerde vücudun her bölgesini eritmek için farklı uygulamalar ve farklı egzersiz hareketleri bulunmaktadır. Basen eritme hareketlerini evinizde düzenli bir şekilde belirli zaman aralıkları ile uygulayarak istediğiniz forma kısa bir süre içerisinde kavuşmanız mümkün. Basen eritme hareketlerinde en etkili yöntemlerin başında; squat, deadlift, box jump ve lunge gibi egzersizler en etkili hareketler arasında yer almaktadır.

Basen Bölgesi Neden Yağlanır?

Bölgesel kilo problemlerinin başında gelen basen yağlanmaları ciddi sağlık problemlerine de sebebiyet verebilmektedir. Östrojen dengesizliğine yol açmakta olan basen yağları regl düzensizliği başta olmak üzere daha pek çok soruna yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra bel çevresinde meydana gelebilen yağlanma problemleri de iç organlara etki sağlayarak pek çok hastalığı tetiklemektedir.

Hormonal düzensizlik ve dengesiz beslenme vücutta bölgesel yağlanmalara sebebiyet veren başlıca etkenler arasında yer almaktadır. Bu sebepten dolayı düzenli egzersiz ile birlikte aynı zamanda beslenme düzenine de dikkat etmek büyük önem taşımaktadır.

Evde Basen Eritme Yöntemleri

Evde yapacağınız basit egzersizler ile basen bölgenizdeki fazlalıklardan rahatlıkla kurtulabilir, hem formda hem de daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Köprü ve tek bacak köprü hareketi en basit ve en sık kullanılmakta olan basen eritme hareketleri arasında yer almaktadır.

Evde kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz köprü hareketinde ayak tabanlarınız yere düz basarken dizlerinizi kırmanız gerekmektedir. Sonrasında ise ayaklarınız kalça hizasında açık bir şekilde, ellerinizi ve kollarınızı ise yan kısmınıza düz olacak bir şekilde koymanız gerekmektedir. Uygun pozisyon alındıktan sonra belinizi yavaş bir şekilde yukarıya kaldırarak ve aşağıya indirerek köprü hareketini gerçekleştirebilirsiniz. Bu hareketi en az 15 dakika kadar bir süre peş peşe tekrarlamanız gerekmektedir.


ETİKETLER